Ole ettevaatlik, telefoni USB-C port ei tähenda automaatselt kiiremat andmesidet

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Enne enda välja valitud telefoni ostmist veendu, et selle ägeda ja uue telefoni USB-C port poleks lihtsalt mugavus või iluasi, vaid pakuks ka kiiret andmeedastust. Selgub, et mitmed taolised pesad võivad tegelikult toetada ainult traditsioonilise USB 2.0 kiiruseid, seega enne telefoni muretsemist tasub alati üle kontrollida, milline on andmeedastuskiirus USB-C taga.

USB-C pesatüüp on viimasel ajal aina enam telefonidele ning ka arvutitele paigutatav USB standard, mis küll määrab ära pesa füüsilise kuju, kaablit saab mõlemat pidi sisse lükata, kuid jätab andmeedastuskiiruse standardi lahtiseks (see võib olla nii USB 2.0, 3.0 või 3.1), ideaalis toetab USB-C maksimaalselt 10 Gbps kiiruseid.

USB-C pesa Samsung Galaxy S8 telefonil. Foto: Tanel Meos

USB-C ei tähenda ka automaatselt kiirlaadimist, see üksnes võimaldab seda, kuid selle standardi määrab juba telefoni või kiibistiku tootja ise.

Kõige lihtsam viis kontrollimaks, milline pesa telefonil on, on vaadata seda lihtsalt järgi telefoni andmete lehelt. Hea erapooletu koht kõigi seadmete andmete kontrollimiseks on minna veebilehele GSMarena.com ning sisestada otsingulahtrisse enda telefoni nimetus. Telefoni tootja võib olla “unustanud” selle enda kodulehel andmete alla panna.

Näiteks selgub kiire otsingu tulemusena, et USB-C pesa, mis on samas vaid USB 2.0 kiirusega, kasutab näiteks Huawei tippmudel P10. HTC uus tippmudel U11 kasutab USB 3.1 kiiruseid toetavat USB-C pesa, sama teeb ka Sony Xperia XZ Premium, aga samal ajal välja tulnud Xperia XZs istub ikka vana USB 2.0 standardi peal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.