Rubriigi toob sinuni 

Mis asi on IFTTT ja mida sellega peale hakata?

IFTTT on naljaka nimega, kuid lihtne automatiseerimisteenus, mis võimaldab siduda kaks teenust omavahel nii, et kui ühe teenusega midagi juhtub, siis toimub ka teises teenuses mingi muudatus – sealt ka teenuse nimi, If This Then That, mis inglise keeles seletab lahti peamise eesmärgi – kui ühes kohas juhtub midagi spetsiifilist, juhtub teises kohas midagi muud.

Näiteks saab IFTTT abil seadistada oma nutipistikusse ühendatud ventilaatori automaatselt sisse lülituma siis, kui õues on rohkem, kui 20 kraadi sooja või seadistada teatud teemaviitega Twitteri postitused automaatselt ka Facebooki seinale jõudma. IFTTT-ga ühilduvate teenuste nimekiri on lai, ulatudes alates suurest hulgast nutikatest koduseadmetest, nagu pistikud, termostaadid, valgustid, sensorid, erinevate internetiteenusteni, nagu Twitter, Facebook, Dropbox või Google Drive. Nii võid kasvõi koostada Google Sheets tabeli, kuhu IFTTT paneb automaatselt kirja kõik sinu Philips Hue lambi sisse ja välja lülitamised.

Samuti saaks lasta IFTTT-l teleri välja lülitada, kui kella üheksaks õhtul ei ole piisavalt samme tehtud.

Kuid IFTTT-st on lisaks naljategemisele ka kasu ka. Siinkirjutaja kasutab IFTTT ja Google Home koostööd selleks, et sageli kaduvat telefoni üles leida. Piisab vaid Google’ile eelseadistatud käsu hõikamisest, kui IFTTT saadab telefonile push-teate, mis viimase piiksuma paneb. Samuti saadab IFTTT hommikusel ärkamishetkel teate tänase ilmateatega ning hoiatab, mil vihmasadu oodata on.

IFTTT kasutajaliides on ülimalt lihtne ja koosneb peamisest kahest etapist. IF ehk “kui” faas, kus tuleb määrata teenus, mis saab tegevuse käivitajaks. Valime näiteks teenuseks ilma ning määrame tingimuseks, et õues on päikesepaiste. Teine etapp on then ehk “siis”, mis ütleb, mis peab juhtuma peale eelnevalt määratud tegevust. Siin võib kasutada näiteks teenust Push, et saata oma telefonile teade meeldetuletusega võtta kaasa päikesekreem.

Ja kui ise ei viitsi tegevusi välja mõelda, pakub IFTTT oma avalehel mitmeid valikuid erinevatest tegevustest, mis on juba eelseadistatud.