Rubriigi toob sinuni 

Mis on ajutine e-posti aadress ja miks sul seda vaja peaks minema?

Ilmselt on kõik kogenud tunnet, kus registreerutakse mõne teenuse kasutajaks, et korra midagi proovida. Selle tulemusel ummistavad postkasti aga reklaamkirjad, millest vabaneda on keeruline. Sellises olukorras võib appi tulla ajutine meiliaadress, et enda postkasti kaitsta.

Ajutiste meiliteenuste pakkujaid on erinevaid. Mõned neist saadavad lihtsalt ajutisele aadressile tulnud kirjad edasi sinu põhilisele meiliaadressile. Teised lubavad teha mitu ajutist kontot korraga ja jälgida nendega seotud kirju ühest kasutajaliidesest. Heidame pilgu ajutiste meiliteenuste maailma ning uurime mõne teenusepakkuja võimalusi.

Fake Mail Generator

Fake Mail Generator on teenus, mis genereerib sulle automaatselt uue meiliaadressi. Aadressi on võimalik kohandada, kuid automaatselt loodud aadress võib olla näiteks theyeop@jourrapide.com või Norigh53@rhyta.com.

Neid aadresse on võimalik kasutada erinevate vähemtähtsate kontode loomisel ning ajutisele aadressile saadetud kirju on võimalik teenusest lugeda.

Hide My Ass 

See teenus lubab teha veidi rohkem, kui veebibrauseris oma ajutise konto kirju lugeda. Hide My Ass teenuses tuleb sul luua päriskonto, kasutajanime, parooli ja oma reaalse e-posti aadressiga. Seejärel on võimalik luua ajutisi aadresse ning valida, kui pikalt need aadressid toimivad. Kui mõnele ajutisele aadressile saadetakse meil, annab teenus sinu pärisaadressile sellest teada. Lisaks sellele on Hide My Ass teenustepaketis ka näiteks VPN-teenus, mida saab kasutada välismaal olles avalikus võrgus oma võrguliikluse varjamiseks.

See teenus kaob siiski lähiajal turult.

Mailinator

Mailinatoris ei ole vaja sul registreerida päriskontot ega meiliaadressi eelnevalt valida. Kui registreerid mõnes teenuses kontot, võid meiliaadressi juba seal valida. Näiteks registreeridki konto aadressile kurgisalat@mailinator.com ning kui aadressile saadetakse esimene kiri, ongi aadress loodud. Sisu lugemiseks mine lihtsalt Mailinatori kodulehele ning sisesta valitud e-posti aadress. Parooli ei küsita ja seega pole sellisel aadressil mitte mingit turvalisust.