Rubriigi toob sinuni 

Miks tuleks telefon lähtestada ning kuidas seda teha?

Telefonide puhul on seadme tehasesätetele lähtestamine tehtud märkimisväärselt lihtsaks. Sisu poolest tähendab tegevus seda, et telefon viiakse tagasi algsete sätete juurde ning peale seda on seade täpselt nagu siis, kui see esimest korda karbist välja võeti. Lisaks kustutatakse seadmelt kõik sellel olevad failid ning rakendused.

Miks seda teha?

Esimene põhjus võiks olla kiirus. Kui seadet juba mitu aastat kasutatud on, kipub see aeglaseks jääma. Kui telefon on täis erinevaid rakendusi ja faile, võib see hakata toimima aeglasemalt kui varem. Siinkohal tasub kaaluda mainitud lähtestamist. Päris uue moodi seade käituma ei hakka, kuid märksa särtsakamaks muutub see kindlasti.

Teine põhjus on tüütute vigade eemaldamine. Peale pikka kasutust hakkavad telefonid teinekord omapäraseid asju tegema. Mõnikord on probleeme helistamisega ning mõnikord ühendab seade end teadmata põhjustel internetist lahti. Kuigi põhjuseid sellistele pisivigadele võib olla palju, siis tihtipeale aitab taolises olukorras seadme lähtestamine. Kuna lisaks failidele kustuvad ka tarkvaralised iseärasused ehk bugid, siis võib lähtestamine aidata.

Kolmandaks võib telefoni lähtestamine olla hea viis seadme värskendamiseks. Aja jooksul koguneb sellele suurtes kogustes rakendusi ja muid faile, mida me tihtipeale ei kasuta ning see koormab telefoni ilma põhjuseta. Seega on seadme lähtestamine tehasesätetele hea viis kuidas niiöelda uuelt lehelt alustada.

Kuidas seda teha?

Android operatsioonisüsteemiga seadmetel on lihtsaim viis minna telefoni sätetesse ning kirjutada ekraanil ülemises osas olevasse otsingulahtrisse “Reset” või “Lähtestamine”. Seejärel peaks otsingust välja tulema “Factory data reset” või “Tehasesätetele lähtestamine”.

iOS operatsioonisüsteemiga seadmetel tuleks lähtestamiseks minna samuti seadme sätetesse, leida sealt alamenüü “Reset” ning seejärel valida “Erase all content and files”.

Kogu lähtestamisprotsess võib mõned minutid aega võtta, kuid peale seda on kasutamiseks olemas juba värske ning ergas telefon. Siiski tasuks kindlaks teha, et kõik olulised andmed on enne lähtestamist varundatud.