Mida teha telefoniga, kui see kukkus rannas vette?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Sille Annuk / Eeesti Meedia / Scanpix Baltics

Paremat rannailma kui praegu on raske tahta, aga muidugi tulevad ka meie telefonid koos meiega randa kaasa seda ilma nautima. Mida aga teha telefoniga, kui see kukub rannas vette ja saab märjaks?

Siinkohal on kõige õigem kiire tegutsemine. Vanasti soovitati telefonil aku küljest võtta, aga tänapäevastel telefonidel ju seda võimekust ei ole.

Paljud tipptelefonid ja isegi keskklassitelefonid on küll veekindlad, aga igaks juhuks tasuks ka nendega käituda nii, nagu need ei oleks veekindlad. Näiteks kui telefon on korra kunagi valesti maha kukkunud ja kuskile korpusesse on imepisikene mõra tekkinud, siis seda veekindlust ei pruugi tegelikult enam alles olla.

Mida siis aga teha?

1. Lülita telefon välja ja kuivata

Kõige esimene ja lihtsam asi, mida sa tegema pead. Seejärel kuivata telefon esimeste ettejuhtuvate asjadega ettevaatlikult ära. Proovi kuivata nii, et sa ei pressiks vett korpuse vahele.

Kui telefon enam nähtavalt märg pole, siis eemalda SIM-kaart ja mälukaart ning jäta avad lahti, et telefon saaks õhku ja kuivaks nii palju kui võimalik ka seestpoolt.

2. Mis telefon teeb?

Telefonil võiks lasta rahulikult seista kuni 24 tundi ja siis see sisse lülitada ja vaadata, mida see teeb. Oluline on telefoni mitte liiga vara sisse lülitada, sest kuigi on arusaadav, et tekib huvi, kas telefon endiselt töötab, siis mida kauem sa lased sel kuivada, seda parem on.

Kui tahad, võid seda ka riisi sees hoida, kuigi see tundub olevat rohkem linnalegend, et sellest kasu on.

Kui sisse lülitades telefon toimib normaalselt, siis kasutad seda edasi. Kui aga miskigi annab märku, et midagi on valesti, siis tasub sellega kindlasti minna hooldusesse, et probleem ei süveneks.

3. Arvesta sellega, et garantii ei pruugi enam kehtida

Telefoni sees on mehaanilised andurid, mis annavad teada, kui selle sisse on sattunud niiskust, kas või väga vähesel määral ja nii, et telefon pärast seda endiselt töötab. Kui hiljem tekib telefoniga mõni probleem ja see hooldusesse läheb, siis on selle vette kukkumine teada, isegi kui see pole vea põhjuseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.