Mida erinevad muusikastriimimise teenused tasuta pakuvad?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Järjest enam on muusika kuulamine liikumas pilve ilma vajaduseta albumeid telefonis ja arvutis hoiustada.

Kuna voogesituse teenused on aina populaarsemad, on nende seast keeruline just seda õiget leida. Õnneks pakuvad kõik ka võimalust oma teenust esialgu tasuta proovida.

Spotify

Spotify nime on tõenäoliselt kuulnud peaaegu igaüks, isegi kui ta seda kasutanud pole. Sellel on ka selge põhjus, sest see on üks maailma populaarseimad muusika striimimise teenuseid.

Spotify’ist leiab üle 30 miljoni loo ning see on üks kahest teenusest, siin nimekirjas, mida on võimalik kasutada ka ilma maksmata. Sellisel juhul peab aga kasutaja leppima reklaamidega lugude vahel.

Kui aga raatsid maksta 6,99 eurot kuus, saad kasutada nende Premium teenust koos kõigi kellade ja viledega. Sinna hulka kuulub muusika alla laadimine ilma internetiühenduseta kuulamiseks, veidi parem helikvaliteet ja võimalus nutiseadmes on lugude loendist nende mängimise järjestust valida. Muidugi kaovad Premium paketiga ka reklaamid.

Spotify pakub uutele kasutajatele tavaliselt võimalust Premium teenust kuu aega tasuta proovida, kampaaniate korras kauemgi. Ka on võimalik tellida perepakett, kui kuulajaid on rohkem ning eraldi pakutakse soodustusi õpilastele.

Apple Music

Kuna tegu on Apple’i enda hallatava teenusega, sobib see kõige paremini neile, kes juba kasutavad mõnda õunafirma toodet. See muidugi ei välista, et teisedki seda kasutada ei saaks – Apple Music on saadaval ka Androidi poes.

Apple Music sisaldab umbes 45 miljonit erineva muusikapala. See on tihedalt seotud iTunes’i rakendusega ning võimaldab oma muusikakogust näiteks Siri häälassistendi abil lugusid valida. Samuti saab teenuse kaudu kuulata spetsiaalseid live raadiokanaleid maailmakuulsate DJ-de juhtimisel.

Kasutajatele võimaldatakse tavaliselt ühe kuune prooviperiood, pärast mida peab igakuiselt välja käima 6,99 eurot. Kahjuks ei paku Apple tasuta versiooni, kuid see-eest saab soodsamalt kuulata õpilane ja perepaketi tellides.

Deezer

Deezer on üles ehitatud sarnaselt Spotify’ile. Teenust on võimalik kasutada tasuta, kui lepid reklaamidega ning asjaoluga, et muusikat ei saa alla laadida ega oma järjestuses mängida. Sama kuu tasu eest, mis eelmistelgi muusikateenustel, kaoavad ka piirangud. Ka siin on võimalik kasutusele võtta perepakett ning tasulist teenust eelnevalt kuu aega proovida.

Lisaks võimaldab Deezer suurematel muusikasõpradel ka standardist paremat helikvaliteeti nautida kallima kuutasu eest. Kokku leiab nende kogust üle 40 miljon loo.

Tidal

Tidali fookus on suunatud tõelistele muusikagurmaanidele. Nende trumbiks on kõrgeim muusika kvaliteet, mida ei paku ükski ülalloetletud teenustest. Kui tavamuusika kvaliteet sarnaneb MP3 kvaliteedile, siis Tidal HiFi pakett pakub CD-kvaliteeti.

See tähendab ka kõrgemat kuutasu, kuid kasutajad saavad valida ka tavalise paketi, mille eest küsitakse 6,99 eurot. Samuti on võimalik enne maksma asumist teenust ka kuu aega proovida.

Tidal pakub enam kui 25 miljonit laulu ja oma muusikakogu on võimalik kuulata ka interneti ühenduseta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.