Kus ja kuidas müüa kasutatud nutiseadet?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Vana või kasutuseta jäänud tehnika müümine võib olla keeruline. Lisaks hinnale tuleb otsustada, kus seadet müüa ning seejärel tuleb teha läbi suhtlus ostjaga, mis võib nii mõnegi jaoks olla veidi hirmutav. Milline on kõige parem viis kasutatud seadme müügiks?

Kas portaal või sotsiaalmeedia?

Kõigepealt peaks otsustama, kas kasutatud seadet on soov müüa mõnes ametlikus müügiportaalis või sotsiaalmeedias. Tänapäeval on efektiivsuse poolest mõlemad täiesti võrreldavad.

Sotsiaalmeedia selgeks eeliseks on asjaolu, et inimesed veedavad seal pidevalt aega. Postitusi saab jagada ning seeläbi viia enda müügikuulutus märksa enamate inimesteni, kui see muidu jõuaks. Lisaks ei pea sotsiaalmeedias müügi puhul eraldi kasutajat looma või nõustuma mõne äri kasutustingimustega.

Müügiportaali eeliseks on samas selgelt paika pandud reeglid, mida kasutajad peavad järgima. See tähendab, et on mingit sorti süsteem selleks, kuidas tehakse makseid ning millised on ostmise reeglid. See tähendab, et müügiportaalis on märksa raskem petta saada, kuna müük ei toimu vaid usalduse baasil. Tihtipeale võivad aga rakenduda lisatasud.

Lisaks tasub mainida, et loomulikult võib kasutada mõlemat varianti korraga. Tasub vaid olla teadlik mõlema lahenduse positiivsetest ja negatiivsetest külgedest.

Sotsiaalmeedia

Antud vallast on põhiliseks müügikohaks loomulikult Facebook. Seal on ka reaalne müügisüsteem, kus toodetele on võimalik panna hindu ning pilte. See tähendab, et müügikuulutuse jaoks ei looda lihtsalt postitusi, vaid reaalseid müügikuulutusi.

Kõige populaarsem selline grupp Eestis on “OSTAN JA MÜÜN / Eesti suurim Ostu- ja Müügigrupp”. Mainitud grupis on ligikaudu 95 000 liiget, seega peaks seal kauba müümine suhteliselt lihtsalt minema.

See on siiski vaid üks näide. Toksides otsingulahtrisse sõnu “ost” või “müük” võib leida kümneid taolisi kommuune. Teinekord on spetsiaalne grupp loodud mõne linna või regiooni jaoks. Tuleb vaid veidi otsida.

Müügiportaalid

Enim tuntud traditsiooniline müügiportaal on ilmselt Soov.ee, kus on loogika lihtne – pane üles kuulutus ning looda, et keegi näeb ning võtab ühendust. Kui toode müüdud võta kuulutus maha.

Kui on tarvis asjadest kiiremini lahti saada, võib mõelda Osta.ee kasutamise peale. Tegu on keskkonnaga, kus lisatud tooted pannakse oksjonile. Antud lahenduse eripära seisneb sellest, et müüdava toote eest võib idee poolest saada soovitust enam raha, kui huvi on suur. Siiski tasub meeles pidada, et kui kasutaja peale üht müüki pikaks ajaks kasutuseta jätta, hakkab Osta kasutajalt haldustasu koguma. Seega kui tühja maksta ei taha, siis tuleb aktiivne olla.

Müügiportaalidest võib lisaks veel proovida Okidoki.ee-d või hoopis Õunaturgu, millest viimane on mõeldud spetsiaalselt Apple’i toodete müügiks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.