Rubriigi toob sinuni 

Kuidas YouTube lapsesõbralikuks muuta?

YouTube on noorte sees äärmiselt populaarne videokeskkond. Vaatamata sellele võib sealt leida sisu, mis ei pruugi lastele sobilik olla. Mõni hiljutisem näide sellest oleks ebatsensuursed Jänku-Jussi multikad, mis just YouTube’is levisid. Seega tasub teada, kuidas sellised videod ühe lihtsa YouTube’i sisse ehitatud funktsiooniga välja filtreerida.

Lastele sobimatu sisu filtreerimiseks on YouTube’is piiratud režiim ehk restricted mode. Selle aktiveerimiseks tuleb minna Android rakenduse sätetesse, valida “General” ning leida sealt üles “Restricted mode”. Apple’i seadmete puhul tuleb leida sätted ja funktsioon sealt aktiveerida. Peale selle aktiveerimist peaks YouTube edaspidi lastele sobimatu sisu näitamata jätma.

Arvutis tuleb vajutada üleval paremas nurgas olevale profiilipildile ning valida sealt piiratud režiim. Vana disaini kasutades tuleb selleks aga lehe lõppu kerida ning see sealt sisse lülitada.

Siiski nendib YouTube isegi, et funktsioon ei pruugi täielikult töötada. See tähendab, et piiratud režiim toimib algoritmipõhiselt. Seega filtreeritakse välja kindlate märksõnadega videod ning videod, mis on teiste kasutajate poolt ebasobivaks märgitud. Siiski ei garanteeri see, et kogu sobimatu sisu välja jääb.