Rubriigi toob sinuni 

Kuidas telefon taas arusaadavat keelt kõnelema panna?

Aeg-ajalt satuvad meie telefonid inimeste kätte, kes päris täpselt ei tea, mida nad selle seadmega teevad. Olgu selleks siis vahel meie endi liigne uudishimu või mõni väike laps, kes otsustab seadistusäpis kõik valikud järjest läbi proovida.

Igal juhul ei ole meeldiv ühel hetkel avastada, et telefoni kasutajaliides kõneleb laitmatus hiina keeles, kuid lähim hiina keele oskaja viibib väga kaugel. Püüame ühiselt lahenduse leida.

Kuidas Androidis eesti keel tagasi saada?

Androidi kasutajatel tuleks oma koduekraanil üles leida seadistusäpi ikoon ning see avada. Ehkki keel ekraanil on arusaamatu, on keele muutmise valik tähistatud A-tähega. Ava see ning puuduta kõige ülemist valikut, mis peaks avama loetelu võimalikest süsteemi keeltest. Vali sealt endale sobiv ning seejärel on taas kõik hästi.

Aga kuidas see iOS-is käib?

Apple’i iPhone’i puhul tuleb samuti koduekraanilt üles leida seadistuste ikoon ning see avada. Seejärel tuleb ekraanilt valida kaheteistkümnes valik (alates iOS 10.3, vanemate versioonide puhul on valik üheteistkümnes). See valik viib üldiste seadistuste ehk General menüüsse.

Siit tuleb leida kolmeteistkümnes valik ja seda puudutada. Avanenud menüüs tuleb puudutada esimest valikut, mis inglise keeles on iPhone Language, seega võib eeldada, et ka näiteks kreekakeelse iOSi puhul sisaldub valikus vähemalt sõna iPhone. Edasine on lihtne.

Vali soovitud keel, puuduta üleval paremas nurgas olevat kinnitamise nuppu ning naudi oma telefoni loetavat kasutajaliidest.