Rubriigi toob sinuni 

Kuidas Tallinnas ja Tartus nutikalt ühistranspordis hakkama saada?

Foto: Scanpix/PM/Eero Vabamägi

Tallinn ja Tartu on Eesti kaks kõige suuremat linna ning mõlemad on ka korraliku transpordisüsteemiga. Võõrale inimesele ei ütle aga kohalik bussitabloo peatuses suurt midagi ning seetõttu on mõistlik appi võta nutikad rakendused, mis aitavad kiirelt ühistranspordiga sihtkohta jõuda.

Tallinn

Tallinnas on uuele tulijale ilmselt parim variant Trafi. Tegu on rakendusega, mis lubab sarnaselt Google Mapsile sisestada aadressi, kuhu on plaanis minna, ning seejärel juhatab rakendus kasutaja juba sobivasse peatusesse. Lisaks annab rakendus kasutajale kätte ka info selle kohta, millise bussi peale minna tuleb ning mitu peatust tuleb läbida enne sihtkohta jõudmist.

Rakendusse on võimalik sisestada ka populaarsemad kohad, mida külastad. Näiteks kodu ja töö. Seega ei pea tulevikus enam iga kord aadressi kirjutama, vaid saab mugava vajutusega kohe sihtkohta liikuma hakata.

Tartu

Tartus on ühistranspordiga liiklemiseks hea rakendus Tartu bussiajad, mis pakub sarnaselt Trafile reaalajas infot busside kohta. Kahjuks ei ole rakenduses võimalik sisestada kindlat aadressi vaid tarvis on teada peatuse nime, kuhu minna on plaanis.

Siiski on rakenduses võimalik vaadata ka kaarti ning kiirelt mõista, millises peatuses kasutaja täpselt seisab.

Kui see on tehtud, siis saab juba võtta lahti bussiajad ning rakendus kuvab reaalajas, millal buss tuleb.

Lisaks on võimalik peatusi ka lemmikutesse lisada, seega kui kasutaja liigub mingil marsruudil tihedamini, siis saab sellel marsruudil olevad peatused lemmikute alla salvestada.

Rakendus on saadaval nii Androidile kui ka iOS-ile.