Kuidas palavaga nutiseadmete ülekuumenemist vältida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Suvised kuumalained ei pruugi ohustada ainult inimesi vaid ka nende kasutatavaid nutiseadmeid ja –vidinaid. Selleks, et nende ülekuumenemist vältida ning neid tavapäraselt ka kuuma ilmaga kasutada, pea meeles neid lihtsaid tõdesid.

Hoia varjulises kohas

Kui lähed randa, hoolitse selle eest, et sinu telefon oleks kaitstud otsese päikesepaiste eest. Rannalina vahele või koti põhja telefoni panemine on sellisel juhul abiks.

Samuti väldi seadmete jätmis kodus näiteks aknalauale, kus liigne kuumus võib sülearvutile või telefonile kahjulikult mõjuda. Lisaks aku eluea lühenemisele võib pidev kuuma käes hoidmine halvasti mõjuda ka näiteks telefoni ekraanile. Seda paigal hoidev liimaine sulab kõrgete kuumuste käes ning olenevalt kasutatavast materjalist võib ekraanipind samuti deformeeruda.

Ära jäta neid autosse

Sama soovitus kehtib ka autode puhul. Autosalongis võivad temperatuurid tõusta tänu väikese ruumile üsna kiiresti üsna kõrgeks.

Nutitelefonide puhul on osad tootjad ära määranud lisaks normaalsele töötemperatuurile, mis tavaliselt jääb 0 ja 35 kraadi vahele, ka hoiustamise temperatuuri ning see ei tohiks tavaliselt ületada 45 kraadi. Eriti suure kuuma korral võib aga salongis temperatuur olla kõrgemgi.

Lase seadmetel jahtuda

Kui oled unustanud aga oma telefoni või arvuti palava ilmaga päikese kätte, siis on oluline enne kasutuselevõtmist lasta sellel maha jahtuda. Telefonide puhul aitab kindlasti kaasa näiteks ümbrise eemaldamine.

Sülearvutite jaoks on ülekuumenemise vältimiseks olemas eraldi jahutusega alused. Sellistest võib suur abi olla ka kuuma ilmaga kasutamisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.