Kuidas päästa telefon, mis on saanud veekahjustuse?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
wet_iphone_apple_watch_thumb800.jpg

Palav suvi on käes ja me oleme aina rohkemaega veekogude lähedal. Koos telefonidega. Mida aga teha, kui telefon saab veekahjustuse?

1. Lülita see välja

Esimese asjana tuleb telefon välja lülitada. See on oluline, kuna muidu võib telefonis peagi tekkida lühis ning siis on telefoni päästmine juba üpris keeruline.

2. Eemalda kõik

Kui telefon on välja lülitatud, tuleb telefoni küljest eemaldada kõik, mis võimalik.

See tähendab, et eemaldada tuleks korpus, SIM-kaardid, aku ning kõik korpusepaneelid, mis lahti tulevad.

3. Kuivata

Pärast telefoni avamist tuleks see kuivatada. Tupsuta telefoni õrnalt riide, rätiku või käisega. Oluline on tähele panna, et sa vett laiali ei hõõruks. Kui vett hõõrud, siis võib see sattuda mõne komponendi peale, kust on vett väga keeruline kätte saada.

Siin on oluline tähele panna, et telefoni ka liiga palju ei raputataks. Võib tunduda kui hea mõte seadet raputada, et näiteks laadimisavast vett kätte saada, kuid seegi võib ajada vett kuhugi, kuhu see enne pääsenud ei olnud.

4. Kasuta riisi

Riisi kasutamine telefoni kuivatamiseks on nüüdseks juba üsna tuntud nipp. Kui telefon on saanud niiskust, siis tuleks see asetada kausi keetmata riisi sisse. Kui võimalik, siis võiks riisi ja telefoni panna suletava kilekoti sisse.

Riisi sees tuleks telefoni hoida 2-3 ööpäeva, kuna vee aurustumine ja imendumine võib olenevalt kahju suurusest üsna kaua aega võtta.

Ajal, mil telefon on riisis, tuleks hoiduda kiusatusest telefoni puutuda. Teadmine kas see töötab või ei, ei anna sel hetkel midagi juurde. Ainus mis juhtuda võib, on telefonile veelgi suurtemate kahjude tekitamine.

5. Jälgi

Kui oled telefoni riisist välja võtnud ning see töötab, siis on oluline mõned päevad oma seadet tähelepanelikult jälgida. Katseta kõlarit, mikrofoni ning ekraani. Kui need ei tööta korralikult, siis tuleks pöörduda telefoniparanduse poole.

Kui telefon koheselt sisse ei lülitu, siis võib proovida ka aku laadimist. On üsnagi suur tõenäosus, et veekahjustus on telefoni aku tühjaks ajanud.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.