Kuidas otsustada, milline viirusetõrje on just sinu jaoks õige?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
security-265130_1920.jpg

Erinevaid viirusetõrje tarkvarasid on  palju, seega võib olla keeruline nende vahel valida ning tekib küsimus, et milline siis minul peaks olema?

Tasuta vs. tasuline

Esimene otsus, mille endale viirusetõrjet valides langetama peab on see, kas valida tasuline või tasuta viirusetõrje. Paljud viirusetõrje tarkvarad nõuavad vähemalt mingit sorti rahalist kohustust, et neid kasutada, kuid siiski on ka mitmeid häid ning töötavaid viirusetõrjeid, mida on võimalik endale tasuta muretseda.

Põhiline vahe tasuta ja tasulise viirusetõrje vahel on funktsionaalsus, mida tarkvara pakub. Tavaline viirusetõrje võimekus on tasulistel ja tasuta tarkvaradel enamjaolt suhteliselt sarnane, aga tasulised tarkvarad pakuvad seevastu tihtipeale veel funktsioone nagu lisa tulemüür või rämpskirjade vastane kaitse.

Seega kui leiad, et lihtsalt viirusetõrje on sinu jaoks piisav, siis pole ilmselt tasulise variandi jaoks vajadust.

Tasuta lahendused võivad vahel ka veidi tüütud olla. Kuna enda teenuse eest raha saamine on enamasti see viis kuidas ettevõtted raha teenivad, üritavad tasuta viirusetõrjed aeg-ajalt kasutajale teadetega meelde tuletada, et on olemas ka tasuline variant. Seega tasuta variandi poolt otsustades peab mõnikord arvestama ka tüütute reklaamikestega.

Tuntud teenusepakkujad

Lisaks tasub valida pigem teenus, mida pakub tuntud ettevõte. Esiteks seetõttu, et tuntud toodete kohta on internetist võimalik leida erinevaid teste ning seeläbi teada, kas tegu on efektiivse tootega. Teiseks, tundmatute ettevõtete viirusetõrjetarkvarad võivad olla tegelikult peidetud pahavara. Näited sellistest on Antivirus Live, Advanced Virus Remover või Internet Security 2010. Sisuliselt on tegu tarkvaraga, mis näeb välja nagu viirusetõrje, kuid reaalsuses nakatab arvutit pahavaraga.

Hea koht, kus kontrollida erinevate viirusetõrjetarkvarade efektiivsust, on AV Test. Veebilehelt leiab laias valikus viirusetõrjete teste ning saab hea ülevaate, milline viirusetõrje on hea.

Seda, milline on raudselt parim viirusetõrje, mida endale paigaldada, on sisuliselt võimatu öelda. Kiire sissevaade eelnevalt mainitud AV Test lehele ja on selge, et viirusetõrje, mis on parim juunis, ei ole enam parim augustis. Seega parim variant on avada kõige hiljutisem nimekiri ning leida endale sobiv tasuta või tasuline variant.

Ole teadlik arvutikasutaja

Täpselt nii nagu vitamiinipudeli peal on kirjas, et pudelis olevad vitamiinid ei asenda täisväärtuslikku toitumist, ei asenda ka viirusetõrje paigaldamine lihtsalt teadlikku arvutikasutust. Seega olgugi, et seadmesse on paigaldatud viirusetõrje, tasub jätkuvalt internetis kõige peale mitte klikkida ning võibolla peaks vahele jätma ka enda isikuandmete jagamise väidetava Keenia printsiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.