Rubriigi toob sinuni 

Kuidas kadunud telefon üles leida?

Kui sa ei suuda leida oma nutitelefoni, siis võib appi tulla internet. Vahel võib su kadunud, varastatud või kuhugi unustatud nutiseade olla endiselt ühendatud internetiga, mis võimaldab seda ka läbi kindla veebilehe või mõne teise nutiseadme otsida.

Apple

Kõiki Apple’i seadmeid toetav teenus Find My iPhone on parim lahendus kadunud iPhone’i, iPadi, iPodi, Maci, Apple Watchi või isegi kõrvaklappide leidmiseks. Peale funktsiooni seadistamist iCloudi sätetes tuleb sul ainult sisse logida lehel icloud.com või avada Find my iPhone rakendus mõnes Apple’i seadmes. Sellest rakendusest on sul võimalik näha kõiki oma kontoga seotud seadmeid, nende asukohta ning staatust. Lisaks saad seadme kaugelt lukustada, selle häält tegema panna või seadme ekraanile sõnumi kuvada.

Android

Ka Google pakub Apple’ile sarnast teenust. Selleks, et oma telefoni leida, mine sellele veebilehele ning veendu, et oled sisse loginud oma Google’i kontoga. Nüüd on võimalik valida kadunud seade ning näha selle asukohta. Samuti saab seadme helisema panna, et see hõlpsamini üles leida.

Positsioneerimine teenusepakkuja abil

Ka sinu teenusepakkuja ehk mobiilioperaator teab, kus su telefon on. Elisa pakub oma klientidele positsioneerimisteenust, mis võimaldab sul iseteenindusest kontrollida, kus sinu seade parasjagu asub.

Ka telia M.ELU rakendus võimaldab sarnast funktsiooni kasutada, kuid kasutaja peab eelnevalt oma jälgimise rakenduses lubama.

Tele2 oma klientidele positsioneerimisteenust ei paku, põhjendades seda vajaduse vähesuse ning ülal toodud alternatiivide olemasoluga. Samas on politsei palvel võimalik seadmeid siiski positsioneerida.