Kuidas Google’i abiga oma kadunud Androidi telefon üles leida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: www.android.com

Telefoni kaotus või vargus pole kunagi meeldiv kogemus ja alles peale selle juhutmist hakkame me mõtlema, et kuidas kaotatud vara tagasi saada. Sellise olukorra ennetamiseks tasub teha veidi eeltööd ja seadistada oma nutitelefon selliselt, et selle asukohta oleks võimalik tuvastada ja üles leida. Google’il on selleks otstarbeks olemas eraldi tööriist.

Kuidas leida oma seade kasutades veebibrauserit?

Google’il on spetsiaalne veebileht, kus kuvatakse sisse logitud kasutaja seadmeid. See viimane osa on tähtis, kuna sisselogimine on eelduseks, et see funktsioon ka toimiks. Androidiga telefonide kasutajatel on asi tehtud lihtsaks, kuna telefoni enda kasutusele võtul tuleb Google’i teenuste kasutamiseks ennast niikuinii tuvastada. See tähedab aga seda, et kui näiteks veebibrauserist sisse logida, on sinu seadmed seal juba ees ootamas.

“Leidke oma telefon” teenuse lehele jõudmiseks piisab selle fraasi sisse toksimisest veebibrauseri otsingu ribale. Leht annab kadunud või varastatud telefoni leidmiseks mitu võimalust. Üheks abivahendiks on telefoni asukoha näitamine kaardil, kuid lisaks on võimalik telefon ka helisema panna. Ka saab teenuse vahendusel telefoni lukustada, määrata parooli sisse saamiseks ning kuvada ekraanile teksti näiteks kadumise kohta ning kontakttelefoni numbri, millele leidja helistada saab. Turvalisuse tagamiseks saab lehe kaudu ennast ka telefoni Google’i kontolt välja logida. Kui aga asi on lootusetu ja eelnevast abi suurt pole, siis võimaldab teenus ka telefoni kogu sisu kustutada.

Telefoni saad alla laadida ka rakenduse

Mitmel telefonitootjal on nutiseadme leidmise funktsioon juba sisse ehitatud, kui aga on soov Google’i oma näiteks Samsungi seadmel kasutada, tuleb see Play poest alla laadida. “Find My Device” nimeline rakendus toimib telefonis samamoodi nagu veebibrauseri variant. See võimaldab enda telefoni asukoht tuvastada kaardil ning vajadusel lasta telefonil heliseda. Samuti on võimalik telefon lukustada või selle sisu kustutada.

Mõlemal puhul, kasutades teenust nii veebibrauseris kui rakenduse vahendusel, on võimalik ka näha järelejäänud aku protsenti. Seda on hea teada, kuna telefoni asukohta ei ole võimalik kuvada ega muid toiminguid teostada, kui aku on täiesti tühjaks saanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.