Rubriigi toob sinuni 

Kuidas failidest lookas arvuti töölauda organiseerida?

Mõnikord vaatab tuttavate arvutite töölaualt vastu hirmuäratav vaatepilt – faile ning muid ikoone on töölaual niivõrd palju, et taustapilt ei paista enam alt välja. Peale selle on taolise failidelao vahel ka keeruline orienteeruda ning õiget asja leida. Sellisel juhul tasub võtta päevast viis minutit ning töölaud korda teha. Kuigi see võtab veidi aega, siis hästi organiseeritud arvuti aitab aega säästa tulevikus.

Kaustad

Kõige lihtsam viis töölaua puhastamiseks on kaustade loomine, millesse sisu paigutada. Tihtipeale hoitakse töölaual faile, mis peavad olema kiirelt ligipääsetavad, seega jäävad need kausta loomisega vaid mõne hiireklõpsu kaugusele.

Kaustad tuleks luua teemade järgi. Näiteks kui töölaual hoitakse töö- ja kooliasju, siis oleks ilmselt mõistlik luua kaks kausta – töö ja kool. Lisaks on edasi võimalik luua uued kaustad juba olemasoleva kausta sisse, et asju veel detailsemalt organiseerida. Üks võimalus on luua uued kaustad näiteks ajalises järjekorras, kuid selle asemel võib jaotada sisu ka alateemade kaupa.

Järjekorda

Kui kõik failid on nii tähtsad, et mitte ühtegi ei tohi kaustadesse ümber tõsta, siis üks variant on ka sisu järjestamine töölaual. Seda saab teha paremklikiga töölauale ning valides sobiva meetodi. Antud viisil saab faile järjestada suuruse, nime või viimati kasutamise järgi. Siin tasub mainida, et antud meetod ei puhasta töölauda, vaid tõstab failid lihtsalt mingisse kindlasse järjekorda.

Vali hea taustapilt

Siin on tegu pigem pisema nipiga, kuid üks võimalik viis, kuidas töölaual toimuvast paremat ülevaadet omada on hea taustapildi valimine. See tähendab, et pilt ei tohiks olla liigalt detailiderohke ning kirju. Seda põhjusel, et detailiderohke taustapildi peal võivad failid kergelt märkamata jääda ning sellisel juhul on keeruline saada töölauast head ülevaadet.

Disaini taustapilti

Viimaks on võimalik ka taustapilti ise ümber teha, et faile sellel paremini organiseerida. Seega kaustade asemel võib töölauale luua kindlad alad, kuhu kindlad failid panna. Selleks tuleks avada mõni programm, millega on piltidele võimalik teksti lisada ning seejärel saab joonistada taustapildile kindlad alad ning nende juurde kirjutada, mis faile seal hoitakse. Siiski ei eemalda see meetod töölaualt faile ennast, vaid aitab lihtsalt paremat ülevaadet saada.

Privaatsus

Failide kaustadesse paigutamine on parem variant ka privaatsuse ning küberhügieeni seisukohast. Geenius on juba varem kirjutanud, et üks võimalik inimese isikuandmete ning informatsiooni varastamiseks on üle õla kiikamine kasutaja seadme ekraanile. Kui sealt vaatab vastu terve ports tundlikke tööga seotud dokumente, siis on pahalasel lihtne inimese kohta infot koguda. Seega võib märksa parem olla luua näiteks üks lihtne kaust – töö.