Rubriigi toob sinuni 

Kuhu pista USB-pulk, et failid kõige kiiremini liiguksid?

USB otsikuga mälupulgad on jätkuvalt äärmiselt populaarne viis failide liigutamiseks kahe arvuti vahel. Kui aga tegu on juba mitme gigabaidi suuruste failidega, siis muutub faili kopeerimise aeg märkimisväärselt sõltuvalt sellest, millist USB pesa kasutada. Põhiliselt tuleb lihtsalt teha vahet kahe USB pesa tüübi vahel.

Värv reedab kiiruse

Valdav osa tänapäeva süle- ja lauaarvutitest on jätkuvalt varustatud traditsiooniliste USB pesadega. Jah, paljud uuemad ja uhkemad sülerid tulevad juba näiteks USB-C pesadega, kuid kui seadmega on vaja ühendada tavaline USB pulk, siis ei ole mainitud pesadest suurt kasu.

Seega tuleb teha vahet põhiliselt kaht tüüpi USB pesadel – USB 2.0 ja USB 3.0. Kõige lihtsam viis kahe eristamiseks on vaadata pesa värvust. USB 3.0 pesad on enamasti sinakat värvi ning vanem 2.0 on tavalist valget värvi.

USB 3.0 näol on tegu tavalise USB pesa uuema põlvkonnaga, mis liigutab faile kiiremini kui vanem variant. Järelikult on soovituslik failide kiiremaks kopeerimiseks kasutada olemasolul mainitud sinakaid pesasid, kuna need on kiiremad.

Kiiruse vahe on pesadel märkimisväärne. USB 2.0 pesa kaudu liiguvad andmed ligikaudu 480 Mbps ning uuema 3.0 pesa kaudu lausa 5 Gbps, seega on uuem sinakas USB pesa kordades kiirem.