Rubriigi toob sinuni 

Jõulukalender, 6. päev: kuidas alati söögikoha telefoninumber üles leida ja sealset külastussagedust reaalajas näha?

Välja sööma minnes võib arvatust keerulisemaks osutuda laua broneerimine. Kõigepealt tuleb leida ettevõtte koduleht, siis otsida sealt number ning viimaks see ka telefoni helistamisrakendusse kopeerida. Mõnikord aga kodulehte pole ning tuleb minna hoopis Facebooki ning vajalikke andmeid sealt otsida. Kuidas aga kõike seda mugavalt ühest kohast teha saaks?

Selleks tuleb kasutada Google’i otsimootorirakendust, mis on olemas nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemiga seadmetel. Otsingusse tuleb kirjutada söögikoha nimi ning klõpsata otsingunuppu. Seejärel ilmub suure tõenäosusega kasutaja ette mugav ülevaatlik kaardike, kuhu on koondatud vajalik info söögikoha kohta. Üks mugavamaid funktsioone selle juures on helistamisnupp, mis on tähistatud telefoni ikooniga ning kirjaga “Call”. Seda vajutades helistab telefon automaatselt ettevõttele ning seejärel on võimalik juba traditsiooniliselt telefoni teel lauda broneerida või päevaprae kohta küsida.

Lisaks sellele suudab Google ka enda tarkade tehnoloogiate abiga ennustada, kui palju inimesi millistel aegadel söögikohas viibib. Seda näitab teenus tihtipeale isegi reaalajas, seega saad alati sööma minna täpselt siis, kui söögikohas ka reaalselt laudu jagub.

Tasub mainida, et lahendus ei toimi alati ja eranditult. Väiksemate söögikohtade puhul ei pruugi Google’il alati vajalikku informatsiooni pakkuda olla. Enamjaolt lahendus siiski toimib ning kindlasti paremini kui manuaalne otsimine.