Rubriigi toob sinuni 

Jõulukalender, 3. päev: kuidas iPhone’is hõljuv kodunupp sisse lülitada?

Enamik iPhone’ide kasutajaid on harjunud, et koduekraanile pääsemiseks tuleb ekraani all servas olevat nuppu vajutada. Aastaid on see nii olnud, ent uuel X-il kodunupp kui selline hoopis puudub. Mida teha, kui tahaksid seda ikkagi kasutada?

Appi tuleb tarkvaraline hõljuv kodunupp.

Hõljuva kodunupu aktiveerimiseks tuleb suunduda menüüsse ja sealt liikuda General -> Accessibility -> Assistive Touch. Viimase taga oleva liuguri sisse lülitamisel ilmub ekraanile ringikujuline ikoon. Selle nupu saab tõsta endale meelepärasesse kohta ekraanil ja kasutada samamoodi, nagu tavalist kodunuppu.

Menüüst on võimalik määrata nupule erinevaid funktsioone, olenevalt sellest, kas vajutada sellele vaid korra või hoiad nuppu pikalt all. Samuti saab nupu läbipaistvust muuta, et see vajadusel võimalikult silmatorkamatuks muuta.

Hõljuvast kodunupust on kasu ka neile vanemate iPhone’i mudeli omanikele, kellel näiteks füüsiline nupp on lakanud töötamast. Samuti toimib see ka iPad tahvelarvutitel ja kasutada saab seda ka ilma, et kodunupp ise katki oleks.