Rubriigi toob sinuni 

Jõulukalender, 2. päev: kuidas telefoni ning arvutisse liikuvaid taustapilte saada?

mobile-phone-android-apps-phone-163065.jpeg

Liikuvad taustapildid on heaks vahelduseks traditsioonilistele piltidele. Õnneks on neid telefoni ka suhteliselt lihtne paigaldada. Enamjaolt on need juba telefonis olemas, kuid soovi korral saab kasutada ka spetsiaalset rakendust.

Vaata kõigepealt telefon üle

Nagu mainitud, siis võivad liikuvad taustapildid juba eos seadmes olemas olla. Androidi telefonid on erinevad, seega nende puhul üht kindlat viisi selle kontrollimiseks pole. Parim viis selle selgitamiseks on hoida koduekraanil olles näppu mõned sekundid ekraani peal kuni ilmuvad koduekraani sätted. Sealt on võimalik valida sobivat taustapilti ning kui telefonis on liikuvad taustapildid juba olemas, siis leiab ka need sealt.

iOS operatsioonisüsteemiga seadmetel on liikuvad pildid ka juba seadmes olemas. Nende kasutamiseks tuleb minna telefoni sätetesse, valida “Wallpaper” ning seejärel “Choose new wallpaper”. Uue taustapildina on võimalik valida mõni meeldiv “Live” kategooriast, mis on ka liikuvad.

Saab ka rakendusega

Kui telefonis liikuvaid taustapilte ei leidu või ei ole lihtsalt sobilikku, siis võib kasutada ka rakendusi. Android seadmetel võib kasutada näiteks Forest Live Wallpaper rakedust, kust leiab liikuvaid loodusteemalisi pilte. Lisaks sellele tasub soovi korral alla laadida uute Pixel telefonide jaoks mõeldud taustapiltide pakett, kust leiab mitmeid väga vahvaid liikuvaid pilte.

iOS seadmetel tasub proovida Live Wallpapers for Me rakendust, kust leiab mitmeid liikuvaid taustapilte erinevatel teemadel.

Kui tahta liikuvat taustapilt arvutile, siis ka selleks on võimalused olemas. macOS operatsioonisüsteemiga arvutitel on see aga keerukas. Arvutitel endil pole sisseehitatud võimalust liikuvate taustapiltide kasutamiseks. Selleks on võimalik kasutada spetsiaalset tarkvara, näiteks Deskfuni, kuid sel juhul tuleb lisaks tarkvarale alla laadida internetist ka sobivaid pilte, näiteks GIFe.

Ka Windowsi peal on liikuvate taustapiltide paigaldamine keeruline. Selleks tuleb soovi korral kasutada spetsiaalset tarkvara DreamScene, mis lubab taustaks sättida näiteks videoid. Siiski tasub mainida, et kuna liikuvate piltide kasutamine on tavapärasest suuremaks koormaks nii arvuti protsessorile kui ka akule, siis võib teinekord olla parem jääda tavalise taustapildi juurde.