5 rakendust, mis su Androidiga telefonis kindlapeale olla võiksid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Oled just saanud kätte uue ja läikiva nutitelefoni, ega oska esimese hooga valida, milliseid rakendusi peaksid seal kasutama? Anname veidi inspiratsiooni lisaks neile kasulikele rakendustele, mis tulevad juba telefoni eellaetuna.

Google Keep

Kuigi igas tänapäeva nutitelefonis on olemas mõni märkmete äpp, soovitame pilgu peale visata ka Google’i enda tehtud rakendusele Keep. See on kasulik seepärast, et salvestab kõik vajaliku otse pilve ning on kättesaadav ja kasutatav nii nutiseadmetel kui ka arvutis erinevatel platvormidel. Seega ei pea sa muretsema, kui plaanid telefoni või arvutit vahetada, kasutamiseks piisab enda Google’i kontoga sisselogimiseks.

Gboard

Google’i rakenduste nimekiri on piisavalt pikk, et siit veel mõndagi kasulikku leida. Androidiga telefonidel pakuvad tootjad tavaliselt enda klaviatuure, kuid head alternatiivi pakub neile Gboard. See laseb kasutajatel enda maitse järgi kuju ja suurust sättida, lisaks sobivaid toone valida. Aga välimuse muutmise võimalus pole ainuke kasulik funktsioon  – Gboard jätab meelde kasutaja kirjutusharjumused ning muudab trükkimise lihtsaks ja kiireks tänu sõnade ennustusele.

Shazam

See rakendus on tarvilikuks abimeheks neile muusikasõpradele, kes soovivad teada, mis palad parajasti nende kuuldeulatuses mängivad. Shazam oskab aru saada, mis laulu ja esitajaga on tegemist ning salvestab need mugavalt rakendusse.

Dropbox

Kuigi pildid ja videod salvestab telefon tavaliselt sisemällu, on alati hea omada ka tagavara plaani. Mõistlik on sellisel juhul hoida vajalikke faile ka pilves. Dropbox just seda teebki, lisaks pakub ta mugavat võimalust sama teenust kasutada mitmel platvormil korraga ja nii oma meediale igalt poolt ligi pääseda.

Weather Timeline

Kuigi ilmarakendusi on Androidile saada mustmiljon, pole neist enamus nii stiilsed kui Weather Timeline. Lisaks sellele pakub see täpset ilmainfot erinevatelt teenusepakkujatelt ning võimaldab mitmes stiilis koduekraani vidinaid lisada.

Kuigi see on ainuke tasuline rakendus siin nimekirjas ja maksab 1,29 eurot, on see igati seda raha väärt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.