5 peidetud Facebooki funktsiooni, mille olemasolu kohta sul varem aimugi polnud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Facebook on võrdlemisi lihtsakoelisest lehest kasvanud suureks ja lohisevaks veebiteenuseks, kus erinevaid sätteid, funktsioone ja võimalusi on rohkem, kui keegi jõuab kokku lugeda. Selle suure massi sisse on peidetud aga ka hulk kasulikke lahendusi, mis lehe kasutamise mugavamaks muudavad, kuid millest sa ei pruukinud teadlik olla. Siin on neist viis.

Salvesta postitused hilisemaks

Kui oled lõunapausi või bussisõidu ajal Facebooki uudisvoos allapoole kerimas, siis võid näha mõnd linki või postitust, mis tundub huvitav, kuid mille lugemiseks parasjagu aega pole. Facebook muudab uudisvoogu pidevalt, seega ilmselt seda enam hiljem üles ei leia. Sellisel juhul võid postituse ära salvestada ja seda hiljem vaadata.

Selleks, et postitust salvestada, tuleb vajutada postituse üleval paremaks nurgas olevat kolme täppi ja valida sealt postituse või viite salvestamine. Seejärel tuleb endale sobival hetkel leida üles salvestatud postituste vaade, mis on arvutis vasakus ääremenüüs ning telefonid rakenduse viimasel vahekaardil.

Kustuta otsinguajalugu

Internetibrauseris otsinguajaloo kustutamisega on kursis kõik, kuid kui oled ka Facebookis otsinud midagi sellist, mida keegi teine ei tohi näha, siis saab ka sotsiaalmeediaplatvormil suuremat sorti puhastuse ette võtta. Selleks tuleb klikkida otsingukastile, misjärel ilmub hiljutiste otsingute kohal nupp “Muuda”. Sellele vajutades näed kõiki hiljutisi otsinguid, mille kohal on aga ka nupp “Eemalda otsingud”.

Kui sellele vajutada, siis kaovad otsingud ajaloost, seega ei tule muretseda, et keegi neid näeb.

Vaata, kuidas teised su profiili näevad

Kui oled muutnud privaatsussätteid ja ei suuda välja mõelda, kas see, mida soovisid peita, on ka päriselt peidetud, siis ei tasu enam muretseda. Facebook pakub võimalust vaadata oma profiili kui ükskõik mis sõber. Seega näed näiteks seda, kas sõber näeb mõnd sinu lehel olevat postitust.

Selleks, et asja uurida, mine oma profiilile, vajuta “Vaata tegevuslogi” nupu kõrval olevale kolmele täpile ja vali sealt “Vaata kui”. Telefonis on võimalus profiilielehele minnes eraldi välja toodud.

Logi igaltpoolt välja

Kui sul tekib kahtlus, et keegi on sinu Facebooki kontosse sisse murdnud, siis esimeseks sammuks on parooli vahetamine ja kõikide muude tuntud turvalahenduste aktiveerimine. Siiski, selleks, et häkkerist kohe lahti saada, tasuks ta kontost välja visata. Selleks mine konto sätetesse, vali sealt turvalisussätted ning vaata sisselogitud seadmeid. Sealt on võimalik ükshaaval konto kindlatest seadmetest välja logida, või kõige all kerides logida välja kõikidest seadmetest.

Seeläbi saad kindel olla, et su konto pole sisse logitud üheski avalikus arvutis või mõne häkkeri seadmes.

Vaata esimesena

Kui sul on sõber, kelle postitusi tahad alati esimesena näha, siis võib tema profiililehe pidev uurimine muutuda tüütuks. Selleks, et asjast kiirelt ja lihtsalt teada saada, mine tema profiililehele, vajutad “Jälgin” nupule ning määra sealt, et tema postitusi näidatakse esimesena. Seeläbi jõuavad need ajajoonele esimeste postitustena ja sa ei jää neist ilma.

Sama saab teha ka lehtede postitustega.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.