5 nippi, kuidas Androidi mäluruumi juurde saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Hiljuti kirjutasime sellest, kuidas iPhone’idel on võimalik mäluruumi säästa. Sama probleemi ees võivad seista ka mitmed Androidiga telefoni omanikud, kuid operatsioonisüsteemide erinevuste tõttu on ka abinõud veidi teised.

Kustuta rakenduste vahemälu

Iga rakendus sinu telefonis hoiab mingi hulga andmeid seadme vahemälus. Tavaliselt selle jaoks et rakenduse käivitamisel vajalikke andmeid kiiremini laadida. Ajapikku aga võib see maht päris suureks kasvada ja sellisel juhul on mõistlik neid sealt kustutada.

Rakenduste vahemälu on võimalik vaadata ja tühjendada kui telefoni sätete alt otsida üles rakenduste loetelu. Iga rakenduse alt näeb selle andmeid ning ka seda, kui palju vahemälu konkreetne äpp tarbib. Ka kustutamine toimub sealt.

Tavaliselt on telefonis olemas ka võimalik kõigi rakenduste vahemälu kustutada korraga. Olenevalt seadmest ja tootjast asub vastav seadistus mälu, salvestusruumi või aku valiku all.

Kustuta suuremahulised rakendused

Paljude rakenduste puhul, eriti mängude, võib mäluruumi vajadus väga suur olla. Seega tasub kriitilise pilguga üle vaadata, kas on rakendusi, mida sa pole pikka aega kasutanud või mängud, mida sa tükk aega pole mänginud. Suundudes menüüs rakenduste valiku alla, pakub see alalõik tavaliselt eraldi valikut (avaneb lehe ülevalt paremalt servast), et äpid mahu järgi reastada. Nii saad lihtsa ülevaate, millised need suurimad mäluruumi tarbijad telefonis on.

Kasuta piltide salvestamiseks pilveteenust

Väga lihtne viis kuidas mäluruumi oma telefonis vabastada, on sealt pildid ja videod mõnda pilveteenusesse tõsta. Hea ja lihtne valik on Google Photos, mis pea igal Androidiga seadmel juba vaikimisi telefoni olemas on. Google Photos laseb sul pilte salvestada ka originaalsuuruse asemel “kõrge kvaliteediga” pilte, millel on tasuta piiramatu salvestusruum.

Enne piltide kustutamist nutiseadmest veendu aga, et need kindlasti pilve oleksid jõudnud, nii ei lähe väärtuslik pildimaterjal kaotsi.

Kustuta alla laetud failid

Üheks kohaks, kuhu tihti ebavajalikke andmeid koguneb, on alla laetud failide kaust. Sinna sattuvad tavaliselt internetist tulnud pildid, PDF-failid ja muu säärane. Tõenäosus on, et kui sa sealt vajalikke faile pole kuskile mujale juba ümber tõstnud, pole sul neid ka edaspidi vaja. Seega otsi oma telefonist üles “Minu failid” nimeline rakendus ning kustuta sealt kõik mittevajalik.

Kasuta mälukaarti

Androidiga telefonide eeliseks on see, et enamikes neis saab kasutada mälukaarti. Kui su telefonimälu on väike, siis mälukaardi kasutamise võimalus võib olla ülimalt väärtuslik – uuemad telefonid toetavad tavaliselt kuni 128 GB mälukaarte, mõned ka suuremaid. Nii saad näiteks lasta telefonil tehtud pildid ja videod otse kaardile salvestada, sama toimib ka rakenduste puhul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.