Rubriigi toob sinuni 

5 nippi Facebook Messengeri paremaks kasutamiseks

Facebook Messenger on üks populaarsemaid suhtlusäppe maailmas. Seda võib öelda kasvõi seetõttu, et ikoonilist plõks-ping helisignaali ei kuule mitte ainult tänaval ja bussis, vaid seda on märgatud ka tele või raadio otseeetris. Seega Messengeri populaarsust arvestades tasub teada ka teenuse peidetud trikke ja nippe.

Messenger.com vabastab sind tüütust infomürast

Kui soovid vaid sõprade, kolleegide või töökaaslastega suhelda, ilma viimaseid uudisvoo lugusid nägemata, mine oma brauseris aadressile messenger.com, logi sisse ja naudi. See on täisfunktsionaalsusega Facebook Messenger veebis, ilma Facebooki endata.

Tee vestlusest kiirikoon

See funktsioon töötab küll vaid Androidil, kuid võimaldab sul luua oma lemmikvestlusest kiirikooni oma koduekraanile. Nagu kiirvalik, aga Facebooki sõnumitega. Messengeri äpis tuleb hoida sõrme mõnel vestlusel ning valida Create Shortcut. See loob ikooni, mis viib otse konkreetsesse vestlusesse, sinu seadme koduekraanile.

Saada sõnumeid salaja

Messengeri võimalus saata krüpteeritud sõnumeid on üsnagi kasulik, kui leiad, et soovid saata midagi, mis ei säiliks. Sõnumid krüpteeritakse ning saadetakse sinu seadmest otse saajale.

Selleks, et saata salajasi (Secret) sõnumeid, vajuta iOS-i Facebook Messengeris oma profiilipildile üleval vasakul nurgas, keri valikuni Secret Conversations ja lülita see sisse. Androidis vajuta jutumullikesele ülemises paremas nurgas, keri valikuni Secret Conversations ja lülita see sisse.

Et iOS-is salajast vestlust alustada, loo uus vestlus, ning vali Secret ülemisest paremast nurgast. Seejärel vali kontakt ning alusta kirjutamist. Androidil saad alustada salajast vestlust suvalisest vestlusaknast, vajutades üleval paremal nurgas olevale ikoonile ning valides Secret conversation.

Nüüd on võimalik sul saata krüpteeritud sõnumeid ning määrata ka seda, kui kiiresti need kaovad.

Sõnumite kadumine ei tähenda aga seda, et vastaspool ei võinud neist ekraanifotot teha. Seega väga salajasteks asjadeks saa pigem inimesega kokku.

Loo küsitlus

Kui oled grupivestluses, võib ühisele otsusele jõudmine võtta päris tükk aega. Kui kasutad Androidi, vali grupivestluse ekraani alaservast nupp Create a Poll, et luua lihtne küsitlus. IOS-is tuleb selleks vajutada “…” ikoonile ekraani alaservas.

Lülita teated välja

Kui oled sattunud mõnda üliaktiivsesse grupivestlusesse või mõni su tuttav lihtsalt ei oska tasa olla, seadista see vestlus Mute funktsioonile, nii et uutest sõnumitest teateid ei tuleks.

Konkreetse vestluse saad vaigistada valides infomenüüst valiku Mute. Samuti saad valida, kas vaigistus kestab 15 minutit, tunni, kaheksa tundi, 24 tundi või seni, kuni sa funktsiooni ise välja lülitad.