5 lihtsat nippi, kuidas iPhone kasutamine kiiremaks teha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
iphone-lauakl.jpg

Iga mõne aja tagant tuleb Apple välja uue iOSi operatsioonisüsteemiga, kus veaparanduste ning täienduste kõrval pakutakse juurde ka funktsioone – paratamatult teevad need ka vanemaid telefone aeglasemaks.

Vaatame viite lihtsat moodust, kuidas oma telefonikasutust veidi kiirendada.

1. Keela animatsioonid ja läbipaistvus

Kas teadsid, et saad välja lülitada iOSi animatsioonid ja vähendada akende läbipaistvust, mis liikudes võtavad aega ja tegelikult ka akut?

Animatsioonide välja lülitamiseks ava telefonis Settings > General > Accessibility ja libista valik Reduce motion sisse lülitatud asendisse. Läbipaistvuse vähendamiseks puuduta samas menüüs valikut Increase contrast ja lülita sisse Reduce transparency valik.

2. Kasuta Spotlighti otsingut

iOS 9 tutvustas kasutajatele täiustatud otsingusüsteemi Spotlight, mille kasutamine võib igapäevaseid otsinguid kõvasti kiirendada.

Selle asemel, et avada telefoni äpp, valida sealt kontaktid ning otsida kontakti nime hirmpikka listi kerides, kasuta parem Spotlighti. Selleks libista koduekraanil sõrmega ülevalt alla või vasakult paremale. Kui telefoni seadetes on valik Siri suggestions sisse lülitatud, näitab telefon siin juba rakendusi, mida tema arvates sul praegu vaja võiks minna või inimesi, kellega sa tavaliselt sellel ajal räägid.

Nüüd võid otsingukasti sisestada ka mõne kontakti nime, muusikapala pealkirja, asukoha, Wikipedia artikli või isegi teha Google’i otsingu. Spotlight töötab ka teatud lisarakendustega, seega võib sinu lemmik GPS äpp toetada asukohaotsingut ka otse Spotlightist. Spotlighti seadeid saad täiustada ja kohandada menüüs Settings > General > Spotlight.

3. Tühjenda telefoni RAM mälu

Kui telefon käitub aeglaselt või näib võtvat palju akut, saad sulgeda kõik taustal töötavad rakendused tühjendades telefoni muutmälu (RAM).

Selleks hoia ekraanilukustusnuppu all nii kaua, kuni ilmub telefoni välja lülitamise lüliti. Ära seda vajuta, selle asemel hoia hoopis all kodunuppu, kuni teade kaob ja ekraanile tekib tavaline koduekraan. Nüüd peaks telefon jälle kiiremini töötama.

4. Ära sulge rakendusi

Paljud kasutajad sulgevad iOSi äppide vahetajas ehk App Switcheris rakendusi, libistades neid üles. See muudab telefoni kasutamise lõppkokkuvõttes aeglasemaks ja kulutab ka akut. Kui kasutad mõnda rakendust ja viid selle kodunupule vajutades taustale, salvestab iOS mõne hetke pärast äpi seisu. Nüüd on äpp piltlikult öeldes suletud. Kui äpi taas avad, on selle viimane seis mälust kohe kättesaadav ja see käivitub seisust, kust see suleti.

Kui aga äpid vahetajast sulgeda, kustutab iOS äpi viimase seisu mälust ära. Kui nüüd äpp taas avada, tuleb rakendus justkui nullist taaskäivitada. See võtab aega, arvutusvõimsust ja energiat.

Ehkki see kõik kõlab keerulisena võib olla kindel: äppe ei tasu käsitsi sulgeda.

5. Kasuta 3D touch ja Siri funktsioone

iPhone 6s ekraanile on lisaks puudutamisele võimalik ka vajutada. Funktsioon 3D touch ei ole veel küll laialdast kasutust leidnud, kuid teatud rakendused kasutavad seda juba täna kiiresti informatsioonini või funktsioonideni jõudmiseks.

Näiteks võid lähedastele helistada ühe puudutusega. Vajutades telefoni ikoonile, kuvab süsteem paari lemmikkontakti nime, sõrme nendele libistades on võimalik neile kiiresti helistada. Sarnane funktsioon on ka sõnumi või Facebook Messengeri rakenduste puhul väga kasulik.

Neil, kes iPhone 6s’i ei oma, tuleb piirduda tavalise puudutamisega, kuid siin on abi digitaalsest assistendist Sirist. See aitab avada rakendusi, seada äratusi või luua kalendrikutseid. Piisab vaid mõne võõrkeele oskamisest, sest Siri veel eesti keelt ei oska.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.