Blogi haldab ja kureerib  Sponsor

Starman IBC telemessil: partnerite toel laienevad mitmed teenused ka teistesse Baltimaadesse

img_2072.jpg

Euroopa suurimal telekommunikatsiooniteenuste ja  -lahenduste messil IBC2016 esitleb Starman eestlaste välja töötatud uusimaid interaktiivseid teleteenuseid, mida on plaan võtta kasutusele ka teistes Starman grupi ettevõtetes Baltimaades, näiteks Leedus.

“Esitleme Euroopa mainekaimal, Amsterdamis peetaval telekommunikatsiooniteenuste ja –lahenduste messil International Broadcasting Convention – IBC, Eestis arendatud interaktiivseid teleteenuseid koostöös meie partneri SeaChange’iga. Nende poolt loodud kaasaegne alusplatvorm võimaldab mugavalt viia arendatud teenused ka teistesse riikidesse, millel on meie laienemis- ja tootearendusstrateegias ülioluline koht,” ütles Starmani tehnoloogiadirektor Jaanus Erlemann.

“SeaChange lahendus võimaldab pakkuda erinevaid teleteenuseid ühe platvormi abil nagu ajamasin, salvestusteenus, videote taasedastamise võimalus, TV Everywhere, mobiiliäpid,” selgitas Erlemann.

Erlemann selgitas, et SeaChange’I lahendus võeti juba kasutusele mitmeid aastaid tagasi ning seni on kogemused positiivsed. SeaChange’i lahendus töötab justkui kogu ettevõtmise selgroog. Selle abil on võimalik omavahel ühendada erineva teenused ning platvormid, et pakkuda kasutajale parimat võimalikku kogemust.

Laienemine teistesse Balitmaadesse hõlmab hetkel mitmete Starmani klientidele kättesaadavate teenuste laiendamist Leetu, mis on suuresti võimalik tänu SeaChange’I mitmekülgsete lahendustele, mida Starman on juba aastaid kasutanud.

Eelmisel aastal sai Starman kõnealuste arenduste eest Euroopa teisel sarnasel messil – Digital TV CEE auhinna kategoorias “Aasta innovatsioon”.

Eesti partnerite kaasabil arendatud terviklahendus toetab kõiki seadmeid – teler, digiboks, arvuti, mobiiltelefon ning seob nad ühtseks kasutajakogemuseks. “Näiteks on Starmani klientidel võimalus alustada saadete vaatamist hommikul telerist kohvi juues ning jätkata seda soovi korral juba telefoni kaudu ühistranspordis,” ütles Erlemann.

“Lisaks pakub Starmani arendus võimalust edastada klientide seadmetesse kogu maailmas üha populaarsemaks muutuvat Over-The-Top sisu. Esimese projektina selles valdkonnas tõime enda platvormile Delfi TV, mida Starmani kliendid saavad vaadata otse oma teleritest. Tulevikus toome sarnaseid võimalusi kindlasti juurde,” lisas Jaanus Erlemann.

Lisaks Delfile on Starman hetkel otsimas ka uusi koostööpartnereid, kuid uute lahenduste lisandumine on hetkel alles läbirääkimiste faasis ning kindlaid nimesid ei ole võimalik nimetada.

IBC mess toimub tänavu 8.-12. septembrini Amsterdamis. Messil on esindatud kõik Euroopa ja maailma juhtivad teleprogrammide tootjad, edastajad ja vastava tehnoloogia arendajad.

Foto: Andres Raudjalg