Blogi haldab ja kureerib  Sponsor

Robotkaamerad filmivad seal, kuhu inimesed ei pääse

img_2289.jpg

Filmide tegemisel tuleb tihti ette, et kaameraga peab töötama kuskil, kus on väga raske liikuda. Selleks võib olla mõni väga kitsas käik või ebatasane maastik. IBC messil esindatud Firma Mantis soovib seda probleemi aga oma kaamerarobotiga lahendada.

Mantise lahendus kujutab endast seadet, mis on justkui amortidega rula, mida saab puldi abil juhtida ning mille külge saab kinnitada pea kõiki kaameralahendusi. Seejuures on kaamera liikumise ajal alati täiesti stabiilne, kuna erinevad kinnitused ei lase kaameral ka näiteks kruusateedel sõites vibreerida.

Messil oli Mantise kulguri külge kinnitatud Nokia OZO 360-kraadise vaateulatusega kaamera, mida toetasid GoPro seikluskaamerad, et pakkuda operaatorile võimalust näha, mis ümberringi toimub.

Mantise kulgur suudab liikuda kuni 48 kilomeetrit tunnis, mis tähendab, et seda on teoreetiliselt võimalik kasutada ka näiteks filmivõtetel, kus on vaja filmida linnavahel liikuvaid sõidukeid.

Lisaks filmitööstusele on Mantisel ka muid teoreetilisi lahendusi, mida ettevõte ise ei reklaami. Näiteks võib seda kasutada kui virtuaalse kohaoleku seadmena. See tähendab, et seadme külge tuleks kinnitada veel ekraan, mis edastab kasutaja pilti. Kasutaja, kelle pilti edastatakse, on ise näiteks kodus või teises linnas, kuid osaleb koosolekul Mantise roboti abil.

Mantise sarnaseid seadmed kasutatakse juba filmitööstuses, kuid erakasutusse need veel jõudnud ei ole.

Foto: Andres Raudjalg