Blogi haldab ja kureerib  Sponsor

Millal võib hakata 8K-videot voogedastusteenustes nägema?

8k_image_2.jpg

Ed Harsteadi ja Randy Sharpe’i avaldatud uuringust selgub, et 8K-videopilt võib muutuda veebi teel voogedastatavaks juba aastaks 2020.

Teadustöö eesmärgiks on aidata veebiteenuste pakkujatel leida mooduseid planeerida tulevasi internetimahu vajadusi. Teadustöö toob muuseas välja selle, et ilmsel muutub 8K-vormingus video striimimine võimalikuks ja populaarseks 2020. aastal ning selle populaarsuse kasv jätkub vähemalt 2024. aastani.

Uurimus ennustas ka seda, et 4K-vormingus videofailide striimimine muutub võrkudele jõukohaseks ning kogub kasutajate seas populaarsust umbes 2015. aastast saadik ning vaadates praegusi veebitrende, on see ennustus olnud täpne.

Uurimuse autorid ennustavad ka seda, et 8K-vormingus videote seas saab populaarseks kaadrisageduseks 120 kaadrit sekundis, mis asendab senist 60 kaadrit sekundis normi. See tähendab aga ka seda, et bitisagedust on vaja suurendada vähem kuni 10 protsendi võrra.

Kui 8K-pildi striimimine reaalsuseks saab, jõuab see kõik kindlasti ka Starmani klientideni, sest Starman jälgib internetipakettide kiiruste puhul pidevalt, kas need vastavad klientide ootustele ja vajadustele.

Foto: Astrodesign