Blogi haldab ja kureerib  Sponsor

Kuidas valida õige netikiirus?

pexels-photo-92082.jpeg

Õige internetinetikiiruse valimine on oluline. Tuleks võtta piisavalt kiire internet, et kõik vajalik tehtud saaks, kuid mitte liiga kiire, sest pole mõtet maksta millegi eest, mida tegelikult ei kasuta.

Õige internetikiiruse valimine on tegelikult üpris lihtne, tuleb vaid meeles pidada võrrandait: kasutajate arv korda seadmete arv korda iga seadme vajatav kiirus.

Seega on oluline tähele panna, kas interneti kasutab üheaegselt mitu inimest või ainult üks. See tähendab, et netikiirus tuleks valida selline, mis oleks ka sobilik siis, kui toimub kõige hullem olukord ehk kõik seadmed vajavad korraga internetiühendust.

Siin tulebki appi valem, millega saab vajaminevat kiirust arvutada. Selleks, et asi selgem oleks, teeme asja näitlikuks.

Veebis surfamine ning e-kirjad vajavad keskmiselt 2 Mbit internetti, failid ja fotod pilveteenustest vajavad keskmiselt 3-4 Mbit ning videod ja voogedastused vajavad keskmiselt  3-12 Mbit internetti.

Näide:

Neljaliikmeline pere, kus on kaheksa seadet. Internetti vajab korraga neli seadet, mis kasutavad seda korraga keskmiselt 3*3 + 1*6 = 15 Mbit. Lisaks tuleks jätta piisav varu, sest kasutus võib varieeruda ja ka ajas kasvada. Sellise näite puhul oleks soovitatav koju valida vähemalt 20 Mbit internetikiirus, võimalusel oleks hea 30 Mbit ja rohkem.

Meeles tasub pidada ka seda, et üle wifi on kiirus madalam. See võib sõltuda nii seadme võimekusest kui ka wifi levist. Ruuteri asukoht, vaheseinad ja takistused mõjutavad levi. Lisaks võivad signaali segada teised juhtmevabad seadmed, näiteks kõlarid ja mikrolaineahjud.

Seega, kui jälgida seda, et kiirus oleks piisav ja natuke üle, saab alati kindel olla, et internet jõuab igasse seadmesse piisava kiirusega.