Blogi haldab ja kureerib 

Kes nutiseadmetele rohkem tarvikuid ostavad, kas Androidi või iPhone-i kasutajad?

Sel aastal on Elisast soetatud kümneid tuhandeid erinevaid tarvikud nii nutitelefonidele kui ka süle- ja tahvelarvutitele. Kuid milliste telefonide kasutajad neid lisasid kõige rohkem juurde ostavad?

Enim soetavad Elisast nutiseadmeid kaitsvaid vahendeid – kaitsekaasi ja –klaase ning ümbriseid just Androidi kasutajad.

Tänavu müüdud tarvikutest on kõige populaarsemad JBL´i kõrvaklapid T110, mis on mikrofoni ja juhtnuppudega, et muusikat kuulamise vahel saaks ka vajalikud kõned peetud. Helitehnika ongi üks menukaimaid tootekategooriaid, ulatudes ligi 10 protsendini kõikide tarvikute müügist.

Kolmekümne kõige populaarsema ja peamiselt taskukohasema tarviku hulka mahtus ka ligi 200 eurot maksev kaasaskantav Bluetooth-kõlar Harman Kardon Onyx Studio 4.

“Menukaks osutunud JBL´i klappide puhul on kliendid selgelt eelistanud suurepärase hinna ja kvaliteedisuhtega toodet,” sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann. “Tuntud heliseppade poolt valmistatud Harman Kardoni kõlarite puhul on määravaks saanud disain ja helikvaliteet. Oleme saanud tagasisidet, kus klient on kõlari ostud ja päev hiljem tulevad kõlarist vaimustatud sõbrad esindusest täpselt sama mudelit nõudma.”

Elisa nutikindlustuse statistika alusel on suurimaks kindlustusjuhtumite põhjuseks just purunenud ekraanid ja mida kallim on nutitelefon, seda kulukamaks läheb selle parandamine. Seega on üsna mõistetav, et kalli seadme kaitsmiseks ostetakse Elisa e-poest ja esindustest kõige enam just ümbriseid, kotte, kaitsekaasi, -kilesid ja –klaase.

Tarvikute müügist ulatus ümbriste, kaitsekaante ja kottide osakaal 40 protsendini ning kilede ja kaitseklaaside osa 15 protsendini. Enim soetati kaitsekaasi mitte telefonile, vaid Huawei 10-tollisele tahvlile T3.

Nutitelefonidest osteti kaitseümbriseid enim Huawei mudelile P20 Lite ning seejärel vaieldamatule Samsungi rahvatelefonile Galaxy J3.

Olgugi, et Apple´i telefonid on Eestis ühed populaarseimad, ei mahu Elisa kolmekümne ostetuima tarviku hulka mitte ükski iPhone´i kaitseklaas või –kile. Samas on esindatud vähem populaarse, kuid sugugi mitte kehvema telefoni OnePlus 5T ja tänavu suve algul müüki tulnud OnePlus 6 kaitseklaasid.

Müügistatistikast ilmneb, et spetsiaalselt Apple´i seadmetele ostetakse enamasti laadimiskaableid, telefone kaitsvat läbipaistvat ümbrist või kõrvaklapipesa 3,5 mm adapterit. Erinevate adapterite ja kaablite müük moodustas tarvikute müügist 12 protsenti. Adapteritest ja kaablitest soetati lisaks iPhone´i lightning kaablile ka micro-USB ja USB-C kaableid.

Statistika põhjal võib järeldada, et enim ostavad tarvikuid just Androidi kasutajad, kuid see on igati ootuspärane, sest Androidiga nutitelefone müüakse Eestis oluliselt rohkem.

Populaarsed tarvikute tootesegmendid:

 1. Kotid, ümbrised ja kaitsekaaned
 2. Kaitseklaasid ja –kiled
 3. Kaablid ja adapterid
 4. Helitehnika
 5. Mälukaardid ja mälupulgad
 6. Laadimistarvikud
 7. Nutikellad ja –monitorid
 8. Muud tarvikud – autovarustus, tõukerattad jne.
 9. 4G antennid
 10. Akud ja akupangad

10 populaarseimat tarvikut Elisas:

 1. JBL by Harman T110 Kõrvaklapid, must
 2. PNY USB-C, 1 m, must
 3. PNY kaks-ühes Micro-USB Ja USB-C kaabel
 4. Huawei Mediapad T3 10″ originaal-kaitsekaaned, must
 5. Toshiba M203 micro-SD mälukaart 16 GB ja adapter
 6. La Vie pehme läbipaistev ümbris, Huawei P20
 7. La Vie pehme läbipaistev ümbris, Samsung Galaxy J3 (2017)
 8. PNY Lightning-USB kaabel, 1,2 m
 9. PNY USB-autolaadija, must
 10. PNY kiirlaadija, 2,4 A