Rubriigi toob sinuni 

QuietComfort 35 II mürasummutavatel kõrvaklappidel on Google´i nupp. Mida see teeb?

Bose Quietcomfort´i seeria kõrvaklapid on täisikka jõudnud – esimesed tulid välja juba 2000. aastal. Seega võib eeldada, et äsja 18-aastaseks saanud tooteseeria on tarkust täis. Nii ongi – mürasummutavad kõrvaklapid oskavad lisaks erineval tasemel taustamüra eemaldamisele ka intelligentselt abistada.

Selleks, et kõrvaklappidest igal ajal abi leida, on Bose QuietComfort 35 II klappidel Google´i nupp – ametliku nimetusega Action Button. Sellel on kaks põhifunktsiooni, mille vahel kasutaja saab mobiiliäpi kaudu valida. Üks võimalus on kasutada nuppu mürasummutuse erinevate tasemete valimiseks, teine aga Google Assistant´iga suhtlemiseks. See annabki kõrvaklappidele tehisintellekti toe.

Nn. Google´i nupp asub vasaku kuulari allservas. Suur füüsiline nupp on sõrmega kobades lihtsalt leitav ja pehmelt vajutatav. QuietComfort 35 eelmise põlvkonna kõrvaklappidel see puudus.

Kui kõrvaklapid telefoniga ühendada, siis IOS-iga seadmete omanikud peavad lisaks installima Google Assistant´i äpi, et tehisintellekti võimalustest osas saada, Androidiga seadmetel on Google´i virtuaalne assistent juba sisse ehitatud.

Mida teeb Google Assistant Bose kõrvaklappides?

Kui juhtmevabad kõrvaklapid on telefoniga ühendatud, saab hakata kasutama virtuaalassistendi tarkust: näiteks võib sisse lülitada teadete ettelugemise, küsimustele vastamise ja kalendri meeldetuletuste teatamise. Nii saab teha internetiotsingut, küsida ilma kohta, panna kalendrisse kohtumisi ja lasta välja otsida muusikapalu, mida ette mängida. Ka sõnumitele saab inglise keeles vastata.

Iga kord, kui nutiseadmesse saabub teade, läheb muusikamängimine pausile ja virtuaalassistent loeb teate ette. Või kui ootab tegemist vajav asi kalendris, siis saab ka sellest kohe teada.

Kui tahad ise midagi Google Assistantilt küsida, tuleb „Action Buttonit“ vajutada või “OK Google…” lausuda ning mikrofoni kaudu võib oma küsimuse esitada. Muusika teeb sel ajal pausi. Nupuga saab ka mobiilikõnesid vastu võtta.

Siin on mõned näited käskudest, mida läbi kõrvaklappide oma targale tegelasele taskus edastada. Alustada tuleb muidugi assistenti aktiveerivast lausest

“OK Google…”

…ja edasi võib proovida näiteks selliseid käsklusi:

“Read my new text messages.” (loe mu uued tekstisõnumid ette)

“Call Mom.” (helista emale – kui kontaktides on ema salvestatud sellise nimega)

“Navigate home.” (navigeeri koju – anna hääljuhistega teada, kuidas koju jõuda)

“Play some pop music.” (mängi popmuusikat – leia seadmest need lood, mille žanriks on märgitud popmuusika)

“What’s the weather?” (milline on ilm?)

“Will I need an umbrella today?” (kas ma vajan täna vihmavarju?)

“How do you say ‘Hello’ in French?” (kuidas öelda „tere“ prantsuse keeles?)

“How many euros are in one dollar?” (kui palju eurosid saab ühe dollari eest?)

“Remind me to pick up the dry cleaning at 4 PM” (tuleta mulle meelde, et tooksin keemilisest puhastusest kell neli riided ära)

“Add bread to my shopping list.” (lisa leib minu ostunimekirja)

“Are there any coffee shops nearby?” (kas läheduses on kohvipoode?)

“Set a timer for 30 minutes.” (pane taimer käima 30 minutiks)

Kui tehisintellekti ei taha

Võimalik, et osade kasutajate jaoks pole ingliskeelne tehis-assistent nii oluline, et seda pidevalt kasutada. Sel juhul saab Bose QuietComfort 35 II tarka nuppu kasutada traditsioonilisemalt – mürasummutuse tasemete vahel lülitamiseks. Bose Connect´i äpist võib selle valiku sisse lülitada.

Kolm mürasummutuse taset tähendavad, et summutatakse kas kogu müra (isegi lärmakas tänavamüra või lennukimootorite undamine kaob, on vaid täielik vaikus), maha surutakse vaid taustamüra, kuid kõik muu jääb kuuldavaks (näiteks tuule undamine ja mootorite surin kaovad, kuid kaasinimeste kõne jääb kuuldavaks) ning kolmas režiim on mürasummutuse mittekasutamine. Siis teevad taustamüra pehmendamist vaid füüsilised vahendid ehk pehmed kuulariümbrised, lastes siiski läbi piisavalt helisid, et ei elaks nagu kotis ning oleks ohutu ka tänavaliikluses liikuda.

Mürasummutusega kõrvaklapid töötavad kuni 20 tundi, enne kui neid uuesti laadima peab. 15 minutit laadimist annab aga juba 2,5 tundi kasutusaega.

What Hi-Fi? poolt maksimaalse hinnangu saanud Bose QuietComfort 35 II kõrvaklapid on saadaval Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee e-poes.