Rubriigi toob sinuni 

Kui tahad kõvasti sporti teha, siis Bosel on selle jaoks mugavad kõrvaklapid

Kui on käes suur suvi ja rohkem vabadust, siis tõsisema spordi jaoks on vaja selliseid kõrvaklappe, mis kogu aeg kõrvast välja ei tuleks, oleks niiskus- ja higikindlad ning pakuksid korralikule audiogurmaanile väga kvaliteetset heli. Selliste kõrvaklappide valik on väga oluline, et trenni tehes või niisama aktiivselt puhates kõrvas olevad seadmed segama ei hakkaks.

Stressivabaks valikuks on Bose eelmise aasta lõpus välja kuulutatud ning veebruaris uuenduse saanud juhtmevabad kõrvasisesed Bose SoundSport Free klapid, millega tuleb kaasa karp, mis on ühtlasi täiendava akuga laadimisjaam.

Kõrva sisse mahtuvad juhtmevabad klapid on alati suur väljakutse kõigile tootjatele: väga väikesesse kesta tuleb mahutada piisava mahutavusega aku, raadiomoodul, võimendi, kuularid ja kõik see peab veel mõistlikult ilus välja nägema. Sellepärast võibki juhtuda, et kompaktsuse nimel on midagi ohvriks toodud – kas näiteks aku tööaeg või helikvaliteet. Soundsport Free on selles osas disainitud aga nõudlikumale kasutajale – mitte ainult bussiga tööle sõites muusika kuulajale (ehkki talle muidugi sobivad need ka väga hästi), vaid arvestades lisaks aktiivsemalt sporti tegevaid kasutajaid.

Mitmes värvitoonis saadaval Bose klapid on disainitud võimalikult kompaktsena, samas võimsana ja stabiilse ühendusega, mille osas veebruaris välja tulnud uuendatud mudel sai täiendusi. Kõrvaklappide kaalu õnnestus vähendada 18 grammini, igaüks saab omale sobiva suuruse sobitada kaasasolevate StayHear´i otsikutega. Uus üliväike antennisüsteem on vaid kolme sentimeetri sügavustes klappides vajalik stabiilse ühenduse tagamiseks nii kõrvas olevate seadmete omavahelisel suhtlusel kui mobiilse seadmega üle Bluetoothi ühendumiseks. Ühenduskauguseks on kuni kümme meetrit.

Kõrva mahtuvasse seadmesse õnnestus veel ära mahutada Bose digitaalse signaalitöötluse moodul, helivaljuse järgi kõla optimeeriv ekvalaiser ning kuni viis tundi tööaega tagav aku.

SoundSport Free peab hästi vastu ka tõsisemale trennile, mis naha märjaks võtab. Nii on kõrvaotsikud tehtud vastavast materjalist ja sellise kujuga, et need nahka isegi mitmeid tunde kasutades ei ärritaks ning kindlalt samas paigal püsiks. IPX4 standardile vastavus tähendab aga niiskus- ja higikindlust igal aastaajal.

SoundSport Free kõrvaklappe on hea transportida ja hoida, sest kaasasolev lisa-akuga karp hoiab kuulareid kinni magnetitega. Karp suudab anda lisalaadimisega juurde veel kümme tundi kuulamisaega.

Kui aga juhtub, et vaatamata magnethoidikutele ikkagi unustasid oma kõrvaklapid kuhugi maha, siis selleks juhuks on Bosel olemas leidlik funktsioon mobiiliäpis – nimelt peab “Find My Buds” lisafunktsioon meeles, millises asukohas viimati klapid telefoniga ühenduses olid ja Bose Connect App näitab seda asukohta kaardil.

Bose seadmed on müügil Bose Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.