Rubriigi toob sinuni 

Abstraktne kunst või praktiline toode? Uus kõlar on lihtsalt ring

Hiljuti toimunud tehnoloogiamessil IFA tutvustas Bang & Olufsen oma uut kõlarit Beosound Edge, mis näeb välja kui suur must ring. Mõned tunnevad selles ära ka hiiglasliku helivaljuse nupu. Seda kõlar tegelikult ongi – kui Edge´i pöörata, siis saabki helivaljust reguleerida.

Seega küsimusele, kas uus ringikujuline toode on abstraktne kunst või praktiline toode, leidub vaid üks sobiv vastus: see on mõlemat. Nagu varemgi juhtunud, ühendab Taani tippelektroonikafirma oma toodetes kunstnike nägemuse ja praktilise tehnikalahenduse ilma, et üks segaks teist.

Suure “ratta” saab riputada servapidi seinale nagu “jaamakella”. Toote, milles on esmapilgul raske kõlarit kahtlustada, disainis Michael Anastassiades, kes elab ja töötab Londonis. Idee tekkis tal inglise ühenaelasest mündist, mida kõlar meenutab. Autoinimestele võiks välimus meenutada ka autoratast, sest suurus samuti enam vähem klapib – läbimõõt on pool meetrit.

Väljast on kõlar kaetud musta, valgust neelava kangaga kahelt küljelt ja lihvitud peegeldava alumiiniumiga “mündi” servast. Lisaks seinale riputamisele saab ringikujulise disaintoote panna ka põrandale.

Tehnilisest poolest – tegu on igati hea ja tippklassi kvaliteediga juhtmevaba kõlariga, millega saab heliallikat ühendada üle WiFi ja Bluetoothi. Lisaks mobiiliäpile, millega on võimalik määrata ka heli levimise suunda, saab kõlarit juhtida seda servast puudutades. Helivaljuse juhtimiseks tuleb kõlarit pöörata kas ühes või teises suunas. Puudutustega saab eelmist või järgmist lugu vahetada.

Üle WiFi on toetatud AirPlay 2 ja Chromecast´i voogedastus, sisse on ehitatud ka güroskoop ja asendiandur puute- ja asenditundliku juhtimise jaoks. Lähedus-sensoriga saab heliseade aru, kui lähened ja lülitab tuled sisse, eemaldudes tuled sujuvalt kustuvad.

Kõlari orienteeruv hind saab olema 3250 eurot ja see saabub müügile novembri keskpaigas.

Bang & Olufseni tooted on Eestis müügil Bang & Olufseni Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.