Rubriigi toob sinuni 

Uus iPhone 8: juhtmevaba laadimine, võimas sisu ja uus välimus

Apple kuulutas täna välja uued iPhone 8 ja iPhone 8 Plus nutitelefonid, mis tulevad uuenenud disaini ning uue oluliselt kiirema ja võimsama protsessoriga.

Uued seadmed on vastavalt 4,7-tollise ning 5,5-tollise Retina-HD ekraaniga ning seadmete seest leiab uue võimsa A11 Bionic protsessori, mis on kordades kiirem, kui eelmistest iPhone’ides olnud kiibid, muutes seadme üheks kõige kiiremaks, mis hetkel turult leida võib.

Telefonide tagakülgedelt leiab ka uued kaamerad. iPhone 8-l on 12-megapikslise sensoriga kaamera, mis on varustatud ka uue värvifiltri ning see laseb sisse rohkem valgust. Selle tulemusel peaks piltide värvigamma olema oluliselt parem.

8 Plus tagaküljelt leiab endiselt kaks kaamerat, millest üks on lainurkkaamera ning teine telefoto-omadustega. Sarnaselt iPhone 7 Plusile on alles porteerežiim, kus on kasutajatel nüüd rohkem kontrolli värvide üle, seega saab fotot tehes valida detailsemalt, milline jäädvustatud pilt välja hakkab nägema. Näiteks on võimalik valgustustrikkide abil kaotada porteepilti tehes taust, et näha jääks vaid inimene.

Kõik kaamerad on loodud ka liitreaalsust silmas pidades.

Telefonide esi- ning tagakülgedel kasutatav klaas on Apple’i sõnul kõige tugevam, mida seni nutitelefonide juures kasutatud. Lisaks füüsilisele tugevusele on Apple’i sõnul telefon ka vee ning tolmu eest kaitstud.

Apple on tähelepanu pööranud ka helile ning varustas uued telefonid uute stereokõlaritega, mis on iPhone 7 mudeliga võrreldes 25% valjemad. Lisaks sellele peaks neist tulev bass olema märgatavalt võimsam.

Võimas sisu, võimas hind

Uued telefonid saavad esimesena Apple’i seadmetest ka juhtmevaba laadimise võimekuse, seega saab telefoni asetada laadimisalusele ning aku hakkab täituma ilma, et selleks tuleks telefoniga ühendada kaabel.

Uute iPhone’ide tulekuga kaotab Apple ka 32 GB mälumahuga versiooni ehk valikus on 64 ja 256 GB mälumahuga mudelid.

Uus iPhone 8 jõuab poelettidele hinnaga 699 eurot, 8 Plusi eest tuleb aga välja käia 799 eurot.