Ülevaade: kõik, mida oodata tänaselt Apple’i suurelt ürituselt

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
imac-apple-mockup-app-38544.jpeg

Täna saab USAs San Joses avalöögi Apple’i iga-aastane arendajatele mõeldud konverents WWDC 2017. Konverentsi avaüritust jälgivad aga üle maailma lisaks arendajatele ka paljud ajakirjanikud ning Apple’i fännid, kuna firma tutvustab konverentsi avamisel ka seda, millega on viimasel ajal tegeletud ning millega peagi välja tullakse.

Geenius teeb üritusest ka otseblogi, mida saab lugeda siit.

Tänavune aasta on olnud Apple’i tarkvaralekete suhtes suhteliselt kehv, seega võib tänasest üritusest mitmeid üllatusi oodata. Siin on aga kõik, mille näitamist täna oodata võib.

iOS 11 toob disainiuuendusi

Apple’i iPodidele, iPadidele ning iPhone’idele mõeldud operatsioonisüsteem iOS on igal aastal saanud põhjaliku uuenduse. Tänavu oodatakse, et iOS operatsioonisüsteem versiooninumbriga 11 toob hulgaliselt disainiuuendusi. Juba pikka aega on loodetud, et iOS saab tumedama välimuse võimaluse, mille käigus enamik dialoogide ja rakenduste valgest taustast vahetatakse musta tausta vastu. See on oluline ka seetõttu, et kui Apple peaks järgnevas iPhone’is kasutama OLED-ekraani, saab musta taustaga hoida kokku energiat ja seega ka pikendada aku tööaega.

Täna hommikul lekkis Apple’i rakendustepoodi ka info rakendusest Files. Rakenduse kohta pole palju informatsiooni teada, kuid see nõuab iOS 11 olemasolu ning selle ikoon meenutab macOSist tuttavat failikausta ikooni. See võib olla vihjeks, et Apple on muutmas seda, mil viisil saab kasutaja ligi iOS-i operatsioonisüsteemis olevatele failidele – praegu saavad rakendused ligi vaid failidele, mis on sellega otseselt seotud või pilveteenusesse laetud.

Lisaks oodatakse uuendusi ka iPadile. IPad Pro nutikas pliiats võiks saada toe ka Safari jaoks ning meilirakenduses märkmete tegemiseks. Lisaks sellele oodatakse iPad Pro puhul enam funktsioone, mis hõlbustaksid sellega töö tegemist, näiteks mitut rakendust korraga kasutades võiks olla võimalik lohistada foto, tekst või link ühest aknast teise ilma seda vahepeal eksportimata ja seejärel teise rakendusse importimata. Kolmas uuendus, mida iPadi ja iOS-i koostööst oodatakse, on mitme kasutaja tugi, mis iPadi kasutamist mitme kasutaja poolt hulga hõlpsamaks muudaks.

Uuendused Apple’i rakendustele

Eelmistel aastatel on Apple uuendanud põhjalikult oma fotode ning iMessage rakendusi. Oleks loogiline samas liinis jätkata ning põhjalikumalt integreerida ka teisi Apple’i operatsioonisüsteemi vaikimisi rakendusi.

Samuti oodatakse uuendust Apple Pay rakendusele, mis lisaks internetis ning kassas maksmisele võiks saada võimaluse raha ühelt inimesele teisele saata. Kas see toimiks täielikult eraldi rakendusena või näiteks läbi iMessage’i, ei ole veel teada.

macOS saab pisiuuendusi

Kindlasti pakub Apple Macide kasutajatele hulgaliselt uut oma tänase uuendusega, kuid midagi suurt hetkeseisuga tulemas ilmselt ei ole. Kindlasti tehakse uuendusi Sirile, mis eelmise versiooniuuendusega Apple’i arvutitesse jõudis.

watchOS ja tvOS

Nagu ka macOSi puhul, on oodata, et nii Apple’i nutikellale mõeldud tarkvara kui ka Apple TV operatsioonisüsteem saavad uuendused. Ühe funktsioonina loodetakse Apple TV kasutajaliidese uuenemist ja mugavamaks muutumist, samuti ka võimalust arendajatel luua rohkem interaktiivseid äppe teleri vaatamiseks. Samuti on olnud kuulda kuulujutte selle kohta, et Amazon Prime Video jõuab lõpuks Apple TV kasutajateni.

Apple music

Apple voogedastusteenus Apple Music võib samuti saada disainiuuenduse, kuna õige pea lubatakse tuua kasutajateni Apple’i oma telesarju. Seega peaks Apple Music muutuma hulga mugavamaks just video näitamise seisukohast.

Siri

Apple’i digitaalne assistent, mis iPhone 4s-is ilmavalgust nägi, oli omasarnaste seas esimene. Kahjuks on aina enam kuulda nurinat, et tänaseks on Siri jäänud viimaseks, eriti kui seda võrrelda Amazoni ja Google digitaalsete assistentidega. On lootust, et Apple tuleb täna välja suure uuendusega Sirile, muutes seda avatumaks ning pakkudes võimalust Siril anda informatsiooni ja edastada käske palju rohkemate rakendusteni. See on eriti oluline seetõttu, et juba pikka aega on räägitud Apple’i nutikõlari turule tulekust, et võistelda Google Home’i ja Amazon Echoga.

Riistvaraline edasiminek

Tegemist on arendajatele suunatud konverentsiga ja seetõttu on Apple vältinud üritusel riistvarast kõnelemist. Samas võib aga loota, et ehk mainitakse täna Siri kõlarit. Muud kõlari kohta oletada ei osata, kui seda, et seade peaks lisaks kõlari ja digitaalse assistendi funktsioonidele käituma ka Apple’i nutikodu platvormi Home keskse kontrollsüsteemina. Portaal Bloomberg on öelnud, et Apple juba valmistab Siri kõlarit ning võib selle WWDC konverentsil ka avalikustada.

Lisaks Siri kõlarile oodatakse ka suuremat iPadi, mis jääks küll praeguse väiksema iPadi füüsilisse suurusse, kuid seadme ekraani suurendataks selle servade arvelt.

Tõenäoliselt ei näe me täna uuendusi MacBookidele, ehkki on lootust, et Apple toob uued Inteli Kaby Lake protsessorid ka oma sülearvutitesse, et pakkuda kasutajatele enam kiirust ja rohkem aku tööaega.

Geenius teeb tänaõhtusest üritusest ka otseblogi, mis algab kell 20:00. Otseblogi saad lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.