Rubriigi toob sinuni 

Mida oodata Apple’i homselt suurelt ürituselt: uued iPhone’id, AirPodsid, Apple Watch

Foto: www.idropnews.com

Homme toimub järjekordne Apple’i üritus, kus ettevõte näitab uusi tooteid, mis eelmisest üritusest saadik valmis on meisterdatud. Traditsiooniliselt on ka sügisene üritus see, kus näeb uus iPhone’i. Seega, mida homme näha võib? Nagu tavaks saanud, siis on juba väga palju infot uute toodete kohta lekkinud.

Uus eliittelefon: iPhone X

Tähistamaks kümne aasta möödumist esimese iPhone’i turule tulekust, plaanib Apple välja tuua iPhone’i erimudelit, mis hakkab suure tõenäosusega kandma nime iPhone X. Varasemalt on mudelit kutsutud ka nimedega 8 või Edition, kuid viimased lekked viitavad, et telefoni nimeks saab iPhone X.

Uus telefon tuleb äärest-ääreni OLED-ekraaniga, ilma kodunuputa ning näotuvastusega, mis hakkab ilmselt kandma nime Face ID. Telefon saab klaasist tagaosa ning toetab ilmselt ka juhtmevaba laadimist. Telefoni tagaküljel on ka kaks kaamerat, mis on teineteise all.

Kui uskuda lekkinud informatsiooni, siis jõuab iPhone X müügile ilmselt oktoobris ning selle hinnad algavad 1000 euro juurest.

Tavalised iPhone’id: 8 ja 8 Plus

Uue iPhone X-i kõrval uuendab Apple ilmselt ka 7 ning 7 Plus mudeleid, mis oleks varem saanud külge lihtsalt S-tähe, kuid hakkavad nüüd ilmselt kandma iPhone 8 nime. Seadmed peaksid välimuselt meenutama hetkel turul olevaid telefone, kuid need saavad võimsama sisu ning paremad kaamerad.

Lisaks on võimalik, et mõned iPhone X-i uuendused, nagu juhtmevaba laadimine, jõuavad ka nendesse telefonidesse. iPhone 8 ja 8 Plusi hinnaad peaksid olema võrreldavad viimaste iPhone’idega.

Uuenenud kell: Apple Watch

Ilmselt näidatakse homme laval ka Apple Watchi kolmandat põlvkonda, mille välimus ei ole eelnevate mudelitega kuigi palju muutunud, kuid mille sees töötab võimsam sisu.

Samuti on alust arvata, et kell saab 4G ehk LTE-toe, mis tähendab, et seadmest on oluliselt rohkem kasu ka siis, kui sellega pole parasjagu nutitelefon ühendatud.

Vist ka kõrvaklapid: AirPodsid

Hiljutised lekked näitavad, et Apple võib tutvustada ka väikese uuenduskuuri läbinud AirPodse. Pole täpselt teada, mis muutumas on, kuid on üsna hea võimalus, et ettevõte liigutab kõrvaklappide laetust tähistava tule laadimiskarbi väliküljele.

Mida veel?

Lisaks eelnevale võib ürituselt veel palju oodata: suure tõenäosusega võib näha uuenenud Apple TV-d, mis hakkab toetama 4K-pilti. Lisaks kuuleme ilmselt sellest, millal täpselt kevadel välja kuulutatud tarkvarauuendused, nagu iOS 11, kasutajateni jõuavad.

Samuti on võimalik, et Apple jagab rohkem infot oma nutikõlari ning professionaalidele suunatud arvutite kohta.

Kuna tegemist on leketega, on võimalik, et teatud detailid pole täpsed. Siiski on suures pildis teada, mida homme näha võib.

Apple’i üritus algab homme Eesti aja järgi kell 20:00. Geenius teeb üritusest otseblogi nii tekstiliselt kui ka otsevideona.