Rubriigi toob sinuni 

Macbook Prod said uuenduse, esimest korda on arvutites True Tone ekraan

Apple uuendas neljapäeval Macbook Pro mudeliseeriat, mis on nüüd parema jõudlusega.

Uuenduse said 13- ja 15-tollised puutetundliku ribaga Macbook Prod, millel on nüüd Inteli värskeimad kaheksanda põlvkonna protsessorid. 15-tollise arvuti saab kuuetuumalise protsessoriga, lisaks on võimalik arvutisse panna 32 gigabaiti DDR4 muutmälu. 13-tollised mudelid said neljatuumalise protsessori.

Arvutite hinnad Apple’i veebipoes algavad 1799 ja 2399 dollarist vastavalt 13- ja 15-tollisele mudelil.

Mitu iPhone’ist pärit funktsiooni nüüd sülearvutis

Lisaks on nüüd esimest korda Maci arvutites True Tone ekraanitehnoloogia. Sellega on arvuti küljes sensor, mis mõõdab ümbritseva keskkonna valguse eredust ja temperatuuri. Selle järgi kohandab arvuti ekraani valgebalanssi ja eredust.

iPhone’ist pärit True Tone kõrval on telefonist sülearvutitesse kolinud veel üks võimalus, nimelt “Hey Siri”. See tähendab, et arvutile saab anda häälkäsklusi ilma ühtegi klahvi vajutamata. T2 kiibiga varustatud Macbook Pro kuulab passiivselt kõnet ja kui tuvastab fraasi “Hey Siri”, registreerib järgnevad häälkäsklused.

Uus klaviatuur

Uuenes ka varem palju kriitikat saanud klaviatuur. Macbook Prodes on kolmanda põlvkonna “butterfly” ehk lühikese käiguga klahvistik, mis peaks Apple’i teatel olema varasemast vaiksem. Kas see vähendab ka töökindlusprobleeme, millega varasemad “butterfly” klaviatuurid kannatanud on, pole teada.

Apple müüb ka Macbook Prod, millel pole puutetundlikku Touchbari – see uuenduste käigus muutuseid ei saanud.