Kuidas Maci abil mälupulk nii ära krüpteerida, et keegi peale sinu faile ei näeks?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui kasutad arvutina Maci ning armastad endale olulisi faile hoida mälupulkadel, siis tasub need krüpteerida. Mac pakub selleks ka mugavat võimalust.

Mac krüpteerib mälupulga sama lahendusega, mida kasutab File Vault, mis krüpteerib kogu arvuti kõvaketta nii, et sellele ei pääse ilma paroolita kuidagi ligi. Samas tähendab krüpteerimine seda, et mälupulga andmetele pääseb edaspidi ligi vaid Macide abil, Windowsi kasutajad mäluseadmele ligi ei saa, isegi kui teatakse parooli.

Selleks, et mälupulka krüpteerida, tuleb Finderis mälupulga ikoonil teha paremklõps ja leida menüüst valik Encrypt sinu mälupulga nimi. Kui krüpteerimise valikut ei ole, pead veenduma, et mälupulk on vormindatud GUID partitsioonitabeliga. Seda saad teha Disc Utility rakenduses valiku Erase alt.

Enne mälupulga lähtestamist kopeeri failid pulgalt arvutisse, sest protsess kaotab mälupulgalt kogu sisu.

Pärast Encrypt valikule vajutamist pead sisestama parooli, millega mälupulgale hiljem ligi saab. Seejärel algab mälupulga krüpteerimine. Sõltuvalt sellest, kui palju faile mälupulgal on, võib krüpteerimine aega võtta, aga tead, et krüpteerimine on lõppenud, kui mälupulga ikoon Finderist korraks kaob ja pulk uuesti tekib.

Iga kord, kui mälupulga arvuti või mõne teise Maci külge ühendad, küsitakse parooli, misjärel saab sellel olevatele failidele ligi. Parooli sisestamise ajal võid valida valiku “Remember this password in my keychain”. See salvestab parooli sinu Apple’i konto külge, nii et sa ei peaks seda iga kord uuesti sisestama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.