Rubriigi toob sinuni 

Kõik, mida pead teadma Apple’i äsjasest suurüritusest

applewatch2.jpg

Ei näinud kolmapäeva õhtul Apple'i tooteesitlus? Pole muret, aitame sind uudisvoos järjepeale.

iPhone 7 on üsna sarnane kahe eelmise mudeliga

iPhone 7 ja 7 Plus on väga sarnased 6s-ile, aga välimuses pole enam antennijooni ja telefoni saab osta ka läikivmusta korpusega. Oluline uuendus on see, et kodnupp enam vajutades füüsiliselt ei liigu, vaid telefon annab spetsiaalse mootoriga koputades märku vajutuse toimimisest. Telefon on nüüd ka pritsmekindel.

Nii iPhone 7 kui ka 7 Plus sisaldavad 12-megapikslist kaamerasensorit, lisaks on mõlema telefoni kaameras ka optiline pildistabilisaator, mis muudab värisevate kätega tehtud fotod kenaks ja teravaks. iPhone 7 Plus sisaldab endas aga kahte kaamerat, mis lubab pildistamisel kasutada kahekordset optilist zoomi.

Kadunud on kõrvaklapipistik, mis tähendab, et Apple AirPod kõrvaklapid tuleb telefoni külge ühendada läbi Lightning pistikupesa, aga õnneks on vanade klappide ühendamiseks karbis adapter.

Telefonide mälumahud on suurenenud, aga kahjuks hinnad. Loe põhjalikumat ülevaadet iPhone 7 uutest funktsioonidest siit ja müügiletuleku aega ja hindu Eestis siit.

Uus Apple Watch lubab trenni teha ka ujudes

Apple Watch Series 2 on uus mudel, mis on täielikult veekindel. 15 meetri sügavust vett kannatav kell on mõeldud ka selleks, et sellega teha ujumistreeninguid, sestap on kellas vastavad treeningprogrammid. Kella südameks on uue põlvkonna S2 protsessor, mis on 50% kiirem kui esimese mudeli oma. Lisaks on uues Apple Watchi mudelis ka GPS, mis tähendab, et enda asukohta on võimalik rakendustes kasutada ka siis, kui iPhone’i läheduses pole. Lisaks tuli Watch Series 2 erimudelina välja ka Nike'iga koostöös valminud nutikell, mis on mõeldud just jooksjatele või jooksuharrastusega kandjatele.

Alumiiniumist, terasest või keraamilisest korpusest kell on saadaval hinnaga alates 369 dollarit. Nutikella uute võimaluste ja kujunduse kohta saab põhjalikuma ülevaate siit.

Uued AirPods juhtmevabad kõrvaklapid eemaldavad sinu ümbert müra

Kuna iPhone 7 ei sisalda endas kõrvaklapipistikut, tõi Apple välja uued juhtmevabad kõrvaklapid Apple AirPods. 179 eurot maksvad kõrvaklapid ühenduvad juhtmevabalt nii iPhone, Apple Watchi, iPadi, kui ka Maciga ja pakuvad viis tundi muusika esitusaega.

Juhtmevabas, klappe laadivas karbis on võimalik ka teel olles veel klappe laadida, see annab 24 tundi kestva tööaja. Klappide välispind on puutetundlik, see tähendab, et klapile koputades on võimalik kõneleda näiteks Siriga. Samuti on klappides liikumisandurid ning mikrofonid, mis eemaldavad ümbritsevast keskkonnast müra. AirPods tulevad müügile oktoobris.

Apple tegi üle tunni aja kestnud üritusest ka sellise 107 sekundit vältava kokkuvõtva video: