Rubriigi toob sinuni 

Jälle probleemid: Uute MacBook Prode omanikud on hädas ragisevate kõlaritega

Mõne nädala eest avalikkuse ette jõudnud uued 2018. aasta MacBook Pro mudelid näitavad juba esimesi probleeme, kuna mitmed kasutajad kurdavad arvutite kõlaritest kostuva kahtlase ragina üle.

Osade kasutajate puhul tekib ragin siis, kui mängida muusikat iTunesis, teiste puhul Garage Bandi muusika loomise tarkvaras. Mõned kasutajad räägivad ka, et ragin kostub siis, kui jooksutada Windowsit Bootcamp režiimis.

Ei ole teada, mis säärast käitumist täpselt põhjustab, osad kasutajad spekuleerivad, et süüdi on arvuti helidraiverid, teised jälle, et süüdi on arvuti kehv varjestus nii, et mõned raadiosignaalid segavad kõlarite tööd.

Ragin pole uutele Macbook Prodele midagi uut, 2016. aastal turule jõudnud uut Prod kimbutasid sarnased probleemid, vahel oli ragin nii tugev, et lõhkus arvuti kõlarid füüsiliselt, nii et see tuli saata Apple’i garantiiremonti. Apple väljastas peagi uuenduse, mis probleemi lahendas.

Tänaseks ei ole Apple 2018. aasta arvuteid kimbutavat raginat kuidagi kommenteerinud, osad kasutajad väidavad aga, et probleem on parandatud viimases macOS beetaversioonis.