Rubriigi toob sinuni 

Kuus iOS 11 nippi, mida sa kindlasti teada võiksid

Nagu igal sügisel kombeks, nii tutvustas Apple ka sellel aastal uut iOS-i versiooni. iOS 11 tõi kaasa mitmeid uuendusi ja visuaalseid muudatusi, mis peaksid kasutuskogemust mugavamaks tegema. Siin on mõned nipid, kuidas uuendust veelgi paremini ära kasutada.

Ühe käega trükkimine klaviatuuril

Eriti just suurematel seadmetel või üpris tülikas olla ühe käega trükkida. Ent selleks puhuks on iOS 11 sisse ehitatud abimees. Kui klaviatuur lahti võtta ja emoji/gloobuse klahvi all hoida, ilmub klaviatuuri valikute alla ka võimalus nihutada seda paremale või vasakule poole ekraani serva.

Muuda Control Centeri kiirvalikuid

Uue iOS versiooniga said iPhone’id ka värskendatud kiirvalikute lehe, mis ekraani alt servast tõmmates nähtavale ilmub. Seal kuvatavaid funktsioone on nüüd võimalik vastavalt enda vajadustele muuta. Selleks tuleb sätetes üles otsida valik Control Center ja sealt alt leida Customise Controls. Lisaks sellele tasub teada, et pika vajutusega kiirvaliku nupul ilmuvad ekraanile lisaseaded – näiteks taskulambi puhul saab määrata valgusvihu tugevust.

Lisa Live fotodele uusi efekte

Kindlasti on kõigile Apple’i telefoni kasutajatele tuttav võimalus teha tavaliste fotode asemel liikuvaid pilte, mida nimetatakse Live fotodeks. iOS 11 annab nüüd aga võimaluse selliselt salvestatud piltidele lisada omakorda liikumise efekte. Et neid kasutada, tuleb Photos rakendusest valida meelepärane pilt, see avada ning seejärel pildi alaservast üles tõmmata. Nähtavale ilmuvad Loop ning Bounce efektid, mida piltidele lisada saab.

Vaigista sõnumid

Vestlusi sõnumite rakenduses saab iOS 11-s kiirelt ja mugavalt vaigistada iga saatja kaupa eraldi. Rakenduses olles pole vaja teha muud, kui kontakti peal paremalt vasakule sõrmega tõmmata ning avanebki vastav valikuvõimalus. Samamoodi on võimalik ka heli kontaktidele taastada.

Liiguta mitut rakendust ekraanil korraga

Oled sa kunagi mõelnud, et küll oleks tore, kui neid ikoone saaks mitme kaupa ühelt ekraanilt teisele liigutada? Siis võid kergendatult hingata, sest see on võimalik. Selle jaoks tuleb ikoonile senikaua vajutada, kuni need liikuma hakkavad. Seejärel tuleb ühte ikooni veidi paigalt liigutada ja sellel näppu peal edasi hoida. Teise sõrmega saab seejärel ülejäänud rakendused valida neil toksates. Grupeeritud rakenduste serva ilmub väike numbriikoon ja nüüd on need ühest kohast teise viimiseks valmis.

Automaatne heleduse reguleerimine pole kusagile kadunud

Kõik, kes arvasid, et automaatse heleduse nupp on valikute alt kadunud, ei pea muretsema. Apple pole seda mitte eemaldanud, vaid selle asukohta menüüs muutnud. Nüüdsest leiab selle suundudes General – Accessibility – Display Accommodations.