Rubriigi toob sinuni 

Apple’i turvavea parandus tekitas uusi vigu juurde

Eelmisel nädalal avastati paljudes Macides turvaviga, mis lubas igaühel arvutis kõik õigused hankida ning paigaldada ja eemaldada oma soovide järgi tarkvara, kopeerida andmeid või muuta sätteid. Apple tuli kiiresti välja uuendusega, mis vea parandas, kuid nüüd selgub, et mitte kõigil kasutajatel.

Portaal Wired kirjutab, et mitmed kasutajad pöördusid nende poole teadetega, et peale Apple’i veaparandust ei ole turvaauk, mis nõuab pahatahtlikult kasutajalt vaid „Root“ sisestamist kasutajanime väljale, et arvutile juurligipääs saada, endiselt parandatud. Viga paistab peituvat selles, milliselt operatsioonisüsteemi versioonilt täpselt veaparandus paigaldati.

Kui kasutaja arvutis jookseb endiselt macOS High Sierra versioon 10.13.0, on kõik korras. Kui kasutaja otsustab peale veaparanduse paigaldamist uuendada oma operatsioonisüsteemi versioonile 10.13.1, on turvaauk vaikselt ja märkamatult tagasi. Kasutajad, kes üritavad käsitsi uuendust uuesti paigaldada, leiavad, et viga kaob alles siis, kui arvuti taaskäivitada, kusjuures Apple arvuti taaskäivitamist veaparanduse paigaldamisel ei nõua. See on endiselt tohutu risk, kuna paljud kasutajad ei taaskäivita oma seadmeid vahel kuude viisi.

Tegemist on tõenäoliselt veaga veaparanduses, mis Apple’i poolt sai valmis tehtud sisuliselt tundidega, peale turvaaugu avastamist. Ja see pole ainus probleem – The Guardian kirjutab, et turvaaugu parandus takistab osadel kasutajatel ühenduda kohalikus võrgus olevate andmeketastega. Seda lahendust kasutavad aga väga paljud ettevõtted ning eraisikud ka kodus, et võimaldada arvutist kiiret ligipääsu jagatud andmetele. Apple on ka selle probleemi lahendanud, avaldades oma tehnilise toe leheküljel artikli, milles toodud lahendus nõuab aga keskmisest paremat arvuti tundmist ning Terminali kasutamist.

  1. Ava Terminal rakendus, mis asub sinu arvutis Applications kaustas alamkausta Utilities all;
  2. Kirjuta avanenud aknasse, ilma jutumärkideta, “sudo /usr/libexec/configureLocalKDC” ning vajuta enter-klahvi;
  3. Sisesta oma administraatorkasutaja parool ja vajuta enterit;
  4. Sulge Terminal.