Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Apple’i Siri saab millalgi suure uuenduse, mis peaks ta tegema targemaks kui Google, Amazon ja teised

siri_toshiyuki_imai_flickr.jpg

Apple plaanib koos eelmisel aastal soetatud digitaalse assistendi loomisega tegeleva VocalIQ nimelise firmaga anda enda digitaalsele assistendile Siri uue hingamise.

VocalIQ poolt pakutava tootega lähedalt seotud oleva isiku sõnul on tegu tunduvalt suutlikuma lahendusega kui need, mida pakuvad konkurendid Google Now, Amazon Alexa või Microsoft Cortana.

Põhiline erinevus teistest digitaalsetest assistentidest seisneb selles, et VocalIQ on võimeline aru saama palju keerulisematest päringutest. Näiteks kästi VocalIQ’l leida lähedal asuv Hiina restoran hea parkimise ja WiFi-levialaga, mis oleks samas ka lapsesõbralik. VocalIQ suutis sellist päringut teha, aga Google Now ja Cortana olid tunduvalt vähem efektiivsed. Lisaks sellele peab VocalIQ taustainfoks meeles ka varasemaid vestlusi.

Apple oli VocalIQ poolt pakutavast tootest niivõrd huvitatud, et ostis firma juba enne kui VocalIQ jõudis välja lasta enda nutitelefonidele mõeldud rakenduse. Enamikud varasemad VocalIQ töötajad said enda koha säilitada ning töötada enda Inglismaa kontorist, et integreerida enda lahendus Siriga.

Apple on viimasel ajal langenud ajakirjanduses kriitika alla seoses Siri mahajäämusega konkurentidest ning VocallQ uuendused peaksid asja tunduvalt parandama. Samas pole mingit infot selle kohta, kunas need välja võiksid tulla ning mis seisus alles mõned kuud tagasi soetatud idufirma tehnoloogia Apple'is üldse on.

Avafoto: Toshiyuki IMA

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid