Rubriigi toob sinuni 

Apple võib NFC muuta kasutatavaks ka muu kui Apple Pay jaoks

Kui senini oli iPhone’ide sees asuv NFC kiip kasutatav vaid Apple’i maksesüsteemi Apple Pay jaoks, siis uues iOS-is leidub arendajatele funktsioon nimega Core NFC, mille abil on võimalik NFC-d kasutada ka teiste toimingute jaoks, kirjutab Engadget.

NFC ehk Near Field Communication on tehnoloogia, mille abil on võimalik edastada väike kogus andmeid väga väikeses piirkonnas. Nii on võimalik autoriseerida makseid, tuvastada isikut, aktiveerida vastavalt asukohale erinevaid funktsioone ja palju muud. Lubades arendajatel kasutada iPhone’is leiduvat NFC kiipi, võib kasutaja aktiveerida näiteks erinevaid seadeid, puudutades oma telefoni vastu NFC kleepsu.

Samuti võiks nii kasutada iPhone’i tulevikus töökoha uksekaardi või kiibi asemel, autoriseerides end vaid nutitelefoniga.

Apple’i uue operatsioonisüsteemi arendajatele mõeldud dokumentide hulgas on NFC liidese juures kirjas, et iPhone 7 ja iPhone 7 Plusiga on võimalik lugeda NFC märgiseid. Millisel lõplikul kujul sügisel see tarkvara kasutusse jõuab ja milliseid teisi telefone puudutab, selgub sügisel.

 

Täiendatud 17:00: lisatud viide Apple’i dokumentatsioonile.