Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Apple avas ametliku eestikeelse klienditoe

appletugi.jpg

Apple on viimasel ajal näidanud üles toetust eesti keele suhtes lisades näiteks iPhone 7 ja 7 Plus karpidesse eestikeelse kasutusjuhendi ning on nüüd siin avanud ka emakeelse klienditoe.

Apple ametlikult kasutajatoe kodulehelt leiab juhiseid nii iPhone'i, iPadi, iTunesi kui ka Apple ID-ga seonduvate probleemide lahendamiseks. iPhone'i sektsioonist võib leida näiteks juhendi telefoni esmaseks seadistamiseks, andmete liigutamiseks ühest telefonist teise ja palju muud. Samuti on võimalik vaadelda kõigi telefonide tehnilisi andmeid, kuid miskipärast pole kodulehel veel märgata iPhone 7 kohta käivat infot. Lisaks saab kodulehel kontrollida oma seadme seerianumbri alusel garantiiaja kehtivust ning seadmete remondi olekut.

Kasutajatoe pakutavates juhistes on aga segamini nii eesti kui inglise keel, näiteks iOSi elementide kirjeldamisel.

Ereduse vähendamiseks libista sõrme mis tahes kuval ülespoole, et avada Control Center (Juhtimiskeskus), ja lohista liugurit Brightness (Eredus) vasakule."

On see märk peatsest iOSi eesti keelsest kasutajaliidesest? Pole teada.

Lisaks abitekstidele on kodulehel võimalus helistada Apple klienditoele. Eesti helistaja jaoks on antud kümnekohaline telefoninumber 8 000 044 333, millele helistades rõõmustab eestikeelne naishääl teatega, et Apple kasutajatugi telefoni teel on saadaval ainult inglise keeles.

Kui uurida ingliskeelselt klienditeenindajalt infot näiteks Eestis olevate Apple'i edasimüüjate kohta, ei saa ta minust aru ja nõuab hoopis ees ja perekonnanime. Selgitades oma soovi kolm korda jõuab norra aktsendiga meesterahvas Apple kodulehel olevate edasimüüjate nimistuni juhatada. Kel inglise keel aga suus, on võimalik Apple telefonitoelt abi võimalik saada pea kõigi erinevate tootegruppide kohta, vaid Apple nutikella automaatvastaja poolt ette loetud nimekirjas ei mainita.

Seega tundub, et Apple on hakanud enam mõtlema oma teenuste toomist kasutajateni nende emakeeles.

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid