Rubriigi toob sinuni 

6 nippi, mis Safari kasutamise uuele tasemele viivad

Nii nagu Windowsiga arvutitel on legendaarne veebilehitseja Internet Explorer (nüüd küll Edge), nii saavad ka Maci omanikud uhkustada just neile mõeldud Safari veebilehitsejaga. Kuigi kumbki neist ei ole muutunud nii populaarseks nagu seda on Chrome, on ka neil oma kasutajaskond. Võib-olla on mõni all toodud nippidest see, mis annab tõuke edaspidi just Safarit kasutada.

Pilt-pildis funktsioon

Safari brauser pakub mugavat võimalust mängida videoid eraldi aknas, lahti olevate lehtede peal. Seda saab teha nende teenuspakkujate videotega, kes selle funktsiooni on aktiveerinud, näiteks YouTube ja Vimeo striimimise keskkonnad. Pilt-pildis funktsiooni kasutamiseks on vajalik avada meelepärane video ja sellel parema hiireklikiga menüü avada. Seejärel sama tegevust korrata, misjärel avaneb uus menüü koos video valikuga “Enter Picture-in-Picture”.

Kohanda tööriistariba

Kui sulle Safari tööriistariba standardvaade väga ei istu, on võimalik sellele kiirvalikuid juurde tekitada või hoopis ära võtta. Seadistamiseks liigu hiirega tööriistaribale ning parema hiireklikiga vali Customize toolbar. Sealt alt saad endale meelepärast valikuid lisada ja eemaldada.

Kuva veebilehtede eelvaated

Mitut vahelehte korraga lahti hoides võib üpris ebamugav olla lõpuks aru saada, mis täpselt kuskil avatud on, kuna lehtede nimed ei taha väga ära mahtuda. Selleks puhuks saab kasutada mugavat funktsiooni, mis avab kõik lahtivõetud veebilehed pisipiltidena ja annab neist nii hea ülevaate. Selle kasutamiseks on tööriistaribal eraldi ikoon (vaikimisi paremal nurgas), lisaks saab seda vaadet avada ka menüüribalt View -> Show All Tabs. Avanevast eelvaatest on võimalik ka vahelehti sulgeda ning uus avada.

Kuva veebilehe aadressi

Kui Safari vanemates versioonides nägi aadressiribal kogu lehe täispikka aadressi, siis uuemad versioonid kuvavad ainult lehe nime. Kogu aadressi nägemiseks on vajalik kursoriga ribale liikuda ja sellel klikkida. Kui aga on vaja täispikka aadressi pidevalt näha, saab selle võimaluse seadistustest aktiveerida. Selleks tuleb menüüribalt Safari valiku alt liikuda Preferences -> Advanced ja lisada linnuke “Smart search field: Show full website address” valiku juurde.

Teine võimalus on täisaadressi kuvamine olekuribal, veebilehitseja alumises servas. Vaikimisi see valik aktiveeritud ei ole, kuid seda saab lihtsalt muuta. Vajalik on menüüribalt valida View ja selle alt “Show Status Bar”.

Lülita välja veebilehtede teavitused

Paljud veebilehed pakuvad võimalust saata Safari kaudu teavitusi, näiteks YouTube uue video ilmumisel. Kui neid teateid liiga palju tekib ja mõni neist eriti tüütama hakkab, saab neid ka välja lülitada. Safari sätete alt (Safari -> Preferences -> Websites) Notifications valiku avades ilmub nähtavale nimekiri veebilehtedest, kes võivad oma teateid sinu veebibrauseris edastada. Sealt alt saad neid keelata ning lisaks sisse lülitada valiku, mis nõuab igalt veebilehelt enne teavituste edastamist sinu luba.

Vaigista veebilehtedelt tulev heli

Paljudelt veebilehtedelt võib leida videoid, mis automaatselt sinna minnes mängima hakkavad. Kui sul on Safaris mitu lehte avatud, võib üpris tüütu olla selgeks teha, milline neist täpselt seda heli teeb. Õnneks saab sellel kergesti vahet teha, otsides vahelehe pealkirja kõrvalt kõlari ikooni – kus seda kuvatakse, seal ka video mängib. Ikoonil klikkides saab selle vaheheli kergesti vaigistada. Lisaks kuvatakse kõlari ikoon ka aadressribale ja sealt on võimalik kõikidelt lehtedelt tulev heli korraga maha keerata.