Rubriigi toob sinuni 

4 väiksemat uudist Apple’i ürituselt, mida sa ei pruukinud tähele panna

Apple’i eilse ürituse vaieldamatuks naelaks olid uued iPhone’id, mida on kokku kolm. Siiski tutvustas ettevõte üritusel veelgi uuendusi ning jagas olulist infot, mida ei pruukinud esimese hooga tähelegi panna. Siin on neli väiksemat uuendust ja uudist Apple’i ürituselt.

Uus iOS ja macOS

Ürituse käigus andis Apple teada, millal hakkavad kasutajateni jõudma operatsioonisüsteemide uuendused. Selgub, et iOS 11 jõuab telefonidesse 19. septembril ning macOS High Sierra prantsatab arvutitesse 25. septembril. Uuendused on kõikidele tasuta.

Juhtmevaba laadimine AirPodsidele

Keset iPhone’i tutvustust jagas Apple ühtäkki infokildu, mis peaks mitmed potentsiaalsed AirPodside ostjad õnnelikus tegema: klappe on nüüd võimalik karbi abil laadida juhtmevabalt. Selleks, et laadimiskarpi vool toimetada, tuleb see asetada laadimisaluse peale ning klapid hakkavadki laadima. Varasemalt tuli karp juhtmega pistikusse ühendada.

Apple TV on nüüd 4K-pildiga

Ettevõte tõi välja ka uuenenud Apple TV, mis suudab nüüd sarnaselt konkurentidele telerisse edastada 4K-vormingus pilti. Lisaks sellele lisas Apple ka HDR-toe, mis tähendab, et filmide ning video värvigamma peaks märksa parem olema. Lisaks seadmele endale sai uuenduse ka Apple TV pult.

Telerikarp jõuab müügile sügisel, hinnaga umbes 180-200 eurot.

Animoji

Uue iPhone X-i küljes ei ole enam sõrmejäljelugejat, mille tõttu tuleb seadme avamiseks kasutada näotuvastus. Sama tehnoloogia abil töötavad aga nüüd ka telefonis animeeritud-emojid ehk Animojid. X-i abil on võimalik kasutajal näo liikumist salvestada, misjärel kannab telefon selle edasi virtuaalsele näole, mis liigutusi matkib.

Tegemist pole küll eluliselt olulise uuendusega, kuid Apple näib siiski selle üle äärmiselt uhke olevat.