Kuidas teha karjääripööret: programmeerijaks, kui IT-st midagi ei tea?

Pythoni programmeerimiskeel sobib algajatele hästi, sest on lihtsam kui näiteks Java programmeerimiskeel. (c) Illustratisoon: Shutterstock
Pythoni programmeerimiskeel sobib algajatele hästi, sest on lihtsam kui näiteks Java programmeerimiskeel.Illustratsioon: Shutterstock

Ilmselt on päris paljudel, kes suurest IT-sektori spetsialistide põuast ja neile makstavatest palkadest kuulnud, käinud peast läbi mõte: „Mis oleks kui vahetaks tööd ja õpiks selgeks programmeerimise?“

Paljude asjassepühendamatute jaoks on tegemist müstilise elukutsega, mis nii mõnelegi südame saapasäärde ajab. Ja arusaadav ka, sest tundmatu ongi harilikult hirmutav.

Siinkohal neile inimestele üks väga hea uudis: programmeerimine pole raketiteadus ega isegi võrreldav arstiks või advokaadiks saamisega. Tegelikult on programmeerijal vaja lihtsalt loogilist mõtlemist, isegi matemaatikaalased teadmised pole kuigi olulised. Märkimisväärne hulk kõrgel tasemel IT-spetisaliste on asjad endale iseseisvalt selgeks teinud, ilma seda kusagil õppimata. Mitte et kõik nii tegema peaks, aga isegi see on võimalik.

Esimene samm: vali välja IT-valdkond, mis sind huvitab

Kõige keerulisem ilmselt ongi esimese sammu tegemine. Selleks on hea välja mõelda, missugust tööd programmeerijana edaspidi teha soovid.

Praegusel ajal on väga palju juttu näiteks tehisintellektist ja masinõppest. Kuum teema on ka andmetega töötamine ja nende analüüs. Selle abil otsustab näiteks Netflix või Facebook, millist filmi, postitust või reklaami sulle näitama peaks. Omaette valdkond on ka robotid ja teised sarnased seadmed.

Kui teemad paigas, saab juba hakata mõtlema, millisele programmeerimiskeelele keskenduda. Ühed programmeerimiskeeled sobivad teatud valdkondadele paremini kui teised. Kui sulle võiks huvi pakkuda eelnimetatud teemad, siis on kõige kasulikum alustada õppimist Pyhtoni programmeerimiskeelest.

Python on algajale sobivaim variant, sest erinevalt näiteks Java programmeerimiskeelest on see lihtsamalt üles ehitatud. Pythonis on vaja vähem käsuridasid, samas kui näiteks Javas tuleb koodid ja süntaks väga detailselt välja kirjutada.

Kuhu õppima minna?

Et Python selgeks õppida, ei ole vaja minna eraldi kooli õppima. Töö kõrvalt asja selgeks saamiseks on kõige praktilisem kasutada veebikursuste võimalust. Üks kõige paindlikum ja karjääripööret toetavam on aastane Pythoni kursus, mida pakub SDA Akadeemia, ingliskeelse nimega Software Development Academy.

Tegemist on Eestis ainulaadse võimalusega, sest lisaks programmeerimise selgekstegemisele toetab akadeemia õppijaid väga tugevalt ka nende karjääripöörde tegemisel.

Selleks on võimalik valida lausa kolme erineva paketi vahel. 

Esiteks standardkursus, juhuks kui töökohaga seoses abi vaja pole.

Teine pakett annab õppija käsutusse eraldi inimese, kes teda karjäärinõustamisel toetab. Ta pakub konsultatsioone, aitab ette valmistada LinkedIni profiili, teeb tööintervjuu demo, samuti saadab töökuulutsi ja kandideerimisvõimalusi.

Kolmas saadaolev pakett on töögarantiipakett, kus SDA Akadeemia tagab, et kursuse lõpetaja leiab kolme kuu jooksul töö. Vastasel juhul maksab kool teise ja kolmanda paketi vahelise hinna kinni. Garantii saamiseks on ka mõned tingimused. Õppija peab käima kõikides tundides kohal, osalema alati nõustamistel, läbima testid ja koolituse kasuteguri maksimeerimisesse oma panuse andma.

SDA Akadeemiasse õppima minekuks ei ole vaja ühtegi diplomit ega ka algteadmisi infotehnoloogiast. Ainus tingimus on piisav inglise keele oskus, mis on IT-valdkonna ja programmeerimise põhikeeleks.
 
Koolitus toimub nädalavahetusel, nii et töölkäimist see ei sega. Kui koguneb piisav hulk huvilisi, on võimalik, et avatakse ka õhtused kursused.

Tegemist on veebipõhise õppega ja valdavalt toimuvad sessioonid videokõne kaudu. Kursused on suuremas osas praktilised ja jagatud plokkidesse. Kõigepealt saavad selgeks põhitõed ja seejärel liigutakse lihtsamate ülesannete juurde. Koolituse lõpuetapi ülesanded on juba väga sarnased sellega, mida programmeerijad oma igapäevatöös teevad. Kursuse päris lõpus tuleb luua iseseisvalt toimiv programm ja see läheb tööandjale värske lõpetaja oskustest tõestuseks tema portfoliosse. 

SDA Akadeemia veebiküljelt leiab lähemat infot nii Pyhtoni, Java kui kolmanda võimalusena tarkvara testijaks õppimise võimaluste kohta.

Ja kõikidele küsimustele saab vastuse ka tasuta veebiseminaril!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.