Parimad Sony objektiivid – millist valida?

Kuigi fotograafid ilmselt mäletavad aegu, mil Sony objektiivide valik ei olnud piisavalt lai, on nüüd on need ajad möödas ning erinevaid objektiive peaks leiduma igale maitsele igaks olukorraks. Vaatame, millised on Sony täiskaaderkaamerate parimad objektiivid ja milleks neid kasutada. Kui oled sobiva välja valinud, saad Sony.ee veebilehel taotlust tehes juuli lõpuni teatud objektiividelt kuni 1000 eurot ostust tagasi (vaata valikut siit).

Sony täiskaader 24-240mm f/3.5-6.3 OSS suumobjektiiv – turistile ja harrastajale

Suure ulatusega objektiivid, mis aitavad teha pilte laiast panoraamist mitmekordse suurenduseni, on tavaliselt reisijate lemmikud, sest võid kotti pista vaid ühe objektiivi, millega saad hakkama igas olukorras maastikuvaatest suures plaanis portreeni. Objektiiv, mis töötab nii laias ulatuses, on universaalne ja pole mõeldud kõige paremate lainurk- või telefotode tegemiseks, kuid kõik-ühes võimaluse nimel tuleb leppida kuldse keskmisega, aga see-eest igas olukorras jääb kõik vajalik pildile.

E-Mount kinnitusega täiskaaderobjektiiv on sisseehitatud stabilisaatoriga, mis teleobjektiivi osas on väga vajalik teravate piltide saamiseks, kaasa tuleb ka päikesevarjuk.

Sony G Master täiskaader 24mm f/1.4 lainurkobjektiiv

Valgustundlik fikseeritud fookuskaugusega lainurkobjektiiv on sobiv maastiku- ja linnavaadete pildistajale, aga ka kõige muu jaoks, mille puhul vaja võimalikult palju ühte kaadrisse mahutada. Kvaliteetne objektiiv on terava pildiga, pakub head bokeh-efekti ehk jätab detailide pildistamisel tausta udustatuks, on väga kiire ja kerge. Kui tahad spetsiaalselt eraldi lainurka reisile kaasa, siis see kerge objektiiv on õige valik.

Carl Zeissi täiskaader-lainurkobjektiiv 16-35mm f/4.0

See Zeissi objektiiv on Sony Alpha seeria täiskaaderkaamera omanike lemmik-lainurk, sest sisaldab head optilist pildistabilisaatorit ja on ülilainurga kohta väga väheste moonutustega. Lisaks saab pildistada ka kitsama nurgaga – kuni 35 mm, mis on hea täiendus erinevate olukordade katmiseks.

Sony täiskaader 50mm f/1.8 normaalobjektiiv

Igal portreepildistajal on fotokotis kaasas ka üks hea valgusjõuline normaalobjektiiv. See suure avaga täiskaaderkaameratele mõeldud objektiiv ongi sobiv nii kehvemates valgusoludes pildistamiseks kui ka bokeh-efektiga ning moonutustest vaba portree saamiseks, kuna normaalobjektiiv „näeb“ maailma kõige rohkem inimsilmale sarnaselt. Samuti sobib see väga hästi teleobjektiiviks APS-C sensoriga kaameratele, mille ees toimib 75 mm objektiivina ja on samuti ideaalne portreede pildistamiseks.

Sony täiskaader 85mm f/1.8 teleobjektiiv

Pulmafotograafide lemmikobjektiiviks saanud mudel on paras eemalt inimeste pildistamiseks, aga ka portreedeks – vastav fookuskaugus ja hea valgustundlikkus lubavad paljudes olukordades veel käelt pildistada ilma statiivi abita, samuti saab luua udustatud taustaga korralikke bokeh-efektiga profipilte. Käsitsiteravustamiseks on mugav lai rõngas.

Carl Zeiss täiskaader 24-70mm f/4.0 OSS normaal-suumobjektiiv

Kui otsid head universaalset ja kompaktset objektiivi väikese kerega Sony a7 ette, siis proportsioonide poolest sobib see kerge objektiiv väga hästi. Lisaks pakub Zeiss korralikku optilist stabiliseerimist, nii et saad rohkem säriajaga mängida ja käest ilma statiivita teravamaid pilte teha.

Sony täiskaader 100-400mm f/4.5-5.6 OSS super telesuumobjektiiv

Sony kõige suurem teleobjektiiv hübriidkaameratele on parim loodusfotograafile, kes pildistab loomi, kellele liiga lähedale hiilida ei saa ning vaja on korralikku suurendust. 100-400 mm muudetava suumiga teleobjektiiv on selleks hea lahendus, sest ootamatult välja ilmuva pildistamisobjekti jaoks pole vaja hakata teleobjektiive vahetama. Lisaks saab tegutseda vaikselt – fokuseerimishelisid pole peaaegu kuulda ning ka kiirelt. See viimane omadus on hea veel spordifotograafide jaoks, kes peavad välkkiirelt teravustama ja õige hetke tabama.

Mida võtta APS-C kaameratele?

Kuigi ülalolevad objektiivid on kõik mõeldud täiskaaderkaameratele, saab neid kasutada ka väiksema sensoriga APS-C kaamerate ees. Sel juhul on pilt ainult rohkem „lõigatud“, sest sensorile mahub vaid objektiivi keskosasse jääv pilt, sensori ääred ei kata kogu objektiivi püütud kaadrit. Sellest pole aga midagi – nii võid näiteks 50 mm täiskaaderkaamera objektiivi kasutada APS-C sensoriga kaamera ees kui 75 mm objektiivi. Muidugi saab osta ka spetsiaalselt APS-C sensori jaoks loodud objektiive, mille valik on Sonyl samuti suur.

Vaata APS-C objektiivide valikut siit, täiskaader-kaamera objektiivide valikut aga siit.

Juuli lõpuni kestab kampaania, mille käigus saad kuni 1000 eurot tagasi valitud Sony kaameratelt ja objektiividelt, kui täidad vastava taotluse. Vaata lähemalt siit.

Sony objektiivid on saadaval Sony Centeri poodidest või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.