Maisikaardi sõnumid

Tasub teada: noor inimene saab oma elu kindlustada kinopileti hinnaga

Levinud on eksiarvamus, et elukindlustusest peaks huvi tundma ainult vanemad inimesed, kellel on lapsed.

Miks peaks noor end kindlustama?

Sul on finantskohustused

Paljud noored võtavad õpinguteks õppelaenu ning alates 25. eluaastates hakkavad kaaluma ka kodulaenu või liisingu soetamist.

Kui laenuvõtjaga peaks midagi traagilist juhtuma, siis soovib pank ikkagi laenu tagasi ning kõik finantskohustused jäävad kas käendaja, kaastaotleja või pärija õlgadele, kelleks on enamasti mõni pereliige. Ilmselt ei soovi keegi enda maksmata jäänud laenu jätta lähedaste kanda. 

Sa oled noor ja terve

Vanus ja tervis on kaks peamist tegurit, mis mõjutavad elukindlustuse hinda.

Mida noorem ja tervem oled, seda odavam on elukindlustust sõlmida – elukindlustust saab sõlmida mitmeks aastaks, arvestades näiteks finantskohustuste kestust. Keskmiselt sõlmitakse elukindlustus 10 aastaks, kuid seda võib teha ka pikemaks perioodiks.

Näiteks erineb kuumakse ligi kaks korda, kui aktiivse eluviisiga kontoritööline teeb elukindlustuse 30-aastaselt või 40-aastaselt:

Vanus 30 40
Elukindlustuskaitse summa 35 000 35 000
Lepingu pikkus 10 aastat 10 aastat
Kuumakse 10 eurot 19 eurot

Seega, 30-aastasele, kes soovib kindlustada oma elu 35 000 eurole, maksab elukindlustus umbes 10 eurot kuus.

Arvestades seda, kui kallis on meie tavapärane ostukorv või kinopilet, ei ole 10 eurot kuus kõrge hind, et suurendada oma lähedaste ja enda turvatunnet.

SEB elukindlustuslahendus erineb teistest kindlustuspakkujatest seetõttu, et inimesele jääb terveks kindlustusperioodiks sama kuumakse, mis algselt kokkulepitud sai.

Ehk kui 30-aastane teeb 10 aastaks elukindlustuse ja maksab selle eest 9 eurot, siis järgnevad 10 aastat ta kindlustuse eest täpselt seda summat maksabki. 

Loomulikult on kindlustusmakse suurus otseselt seotud kindlustussumma suurusega: mida suurema summa peale elu kindlustatakse, seda suurem on ka kindlustusmakse.

Soovituslik kindlustussumma võiks katta vähemalt ühe aasta sissetuleku. Lisaks tasub arvesse võtta panust pere eelarvesse ning ülalpeetavate arvu ja laene.

Õnnetusejärgne ravi on kulukas

Kuna noortel on pikem osa elust veel alles ees, siis on väga oluline pärast õnnetust saada kiiresti kvaliteetset (arsti)abi.

Kiire ja tõhus abi võib aga olla üsna kulukas ning siinkohal võivad appi tulla elukindlustuse erinevad kaitsed, mida SEB pakub.

Kui elukindlustusega sõlmida ka õnnetusjuhtumi kindlustuskaitse, siis kindlustus maksab õnnetusjärgse hüvitise, millega saab tasuda arsti visiidi eest või soetada liikumiseks või füsioteraapiaks vajalikud abivahendid.

Kas soovid ise täpsemalt kalkuleerida, milline on sinu kindlustusvaliku maksumus?

Proovi järgi SEB kindlustuskalkulaatori: SEB kindlustuskalkulaator

Elukindlustust pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Tutvuge teenuse tingimustega www.seb.ee ja vajadusel konsulteerige nõustajaga.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.